Programın sonunda İSTE için pasta kesildi

Programın sonunda İSTE için pasta kesildi

23 Nisan nedeniyle İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda düzenlenen Çocuk Koroları Konseri’nde bir araya gelen çocuklar, hep birlikte söyledikleri şarkılarla izleyenleri hayran bıraktılar.

İkinci yaşını kutlayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde gerçekleşen Çocuk Koroları Konseri nedeniyle de yüzlerce çocuğa ev sahipliği yaptı. Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda düzenlenen konser programına, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu yanı sıra, Bahçeşehir Koleji, Simya Koleji, Tek Koleji ve Yükseliş Koleji öğrenci koroları katılım gösterdi. Program dahilinde, solo müzik dinletileri ve pop müzik potpurisi de yer aldı.
-İKİ MUTLULUK-
İSTE Ailesi olarak iki mutluluğu bir arada kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, İSTE’nin kuruluşunun ikinci yılında ‘Teknoversite’ vizyonu ile hızla hedefe ilerlediklerini söyledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan, bilim ve teknolojiyi öncelerken çocukları da ihmal etmediklerini vurgulayan Rektör Dereli, şöyle konuştu:“Onların mutlu, sağlıklı, donanımlı ve özgün düşünebilen, üretken bireyler olması için de çalışıyoruz. Nitekim Türkiye’nin ilk Çocuk Teknik Üniversitesi’ni ve ilk Çocuk Kütüphanesi’ni İSTE olarak kurduk ve onlara hediye ettik. Ülkemizin çocuklarına, gençlerine yürekten inanıyoruz. Onlar bizim geleceğimizdir. Çocuklar candır, şendir. Ama asıl olan, her zaman çocuk kalabilmektir, her zaman çocuklar kadar karşılıksız sevebilmektir.”
Prof. Dr. Türkay Dereli, program sonunda çocuklara karanfil dağıttı ve İSTE’nin 2. kuruluş yıldönümü pastasını da çocuklarla birlikte kesti.-Tamer Yazar-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)