Proje 2022’de…

Proje 2022’de…

ATSO, Belen yolundaki trafik sıkışıklığını Bakanlıkla paylaştı, cevabi yazı geldi:

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) kısa bir süre önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na yazdığı, Antakya-İskenderun yolu üzerinde, Belen eşiğindeki trafik sıkışıklığı ve araç kuyrukları sorunu ve çözümü üzerine gelen Bakanlık cevabi yazısında, bu işle ilgili proje çalışmalarının 2018 yılında başlandığı hatırlatıldı ve 2022’de proje sürecinin tamamlanacağı kaydedildi.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Bakanlık’tan gelen cevabi yazıyı dün paylaştı. Çinçin, açıklamasında, “Hatay ulaşımının önemli bir kısmını oluşturan ve gündemden düşmeyen Belen geçidiyle ilgili olarak, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na sunduğumuz yazılı başvurumuza cevap geldi” dedi.
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Hatay’ın karayolu ulaşımının en büyük sorunlarından biri olan “Belen Geçidi”nde yaşanan kazalar ve sıkıntılar ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na yaptığı başvuruya cevap olarak, “2022 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor” mesajı verildi.
-PROJE 2022’DE BİTECEK-
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilen yazılı cevapta, “Talebiniz incelenmiştir. Bu amaçla, 2018 yılında, uzunluğu 36 kilometre olan İskenderun Hatay Otoyolu Etüt ve Proje Çalışmaları Genel Müdürlüğümüzce başlatılmış olup, 2022 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır” denildi.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, cevabı kamuoyuyla paylaşırken, teşekkür amaçlı olarak da şu paylaşımı yaptı:
“Oda olarak her platformda dile getirdiğimiz ve İlimizin karayolu ulaşımının en büyük sorunlarından biri olan Belen Geçidi’nde yaşanan kazalar ve sıkıntılar ile ilgili olarak T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na yaptığımız yazılı müracaatımıza gelen cevabi yazıda, Hatay Otoyolu Etüt ve Proje çalışmalarının başlatıldığı ve 2022 yılında projenin bitirileceği kaydedilmiştir.
Yazımıza hızlı bir şekilde cevap veren Bakanlığımıza teşekkür ediyor, Hatay’ın ulaşımının can damarı, İlimiz ekonomisi ve ulaşımı için çok önemli olan bu yolun bir an önce bitmesini istiyor, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna bir kez daha ifade etmek istiyorum.” -Cemil Yıldız-

(Visited 2 times, 1 visits today)