Proje Bugün Tanıtılacak

Proje Bugün Tanıtılacak

APKORD ev sahipliğinde, 6 farklı ülkeden 42 Müzisyenin katılımıyla önemli proje Antakya’da hayata geçirilecek

Başkanlıı’nı Sezgin Suna’nın yaptığı Antakya Polifonik Korolar Derneği (APKORD), Avrupa Birliği Erasmus projesi olan ACT MUSİC etkinliği kapsamında 6 farklı ülkeden 42 Müzisyenin katılımıyla Antakya’da önemli bir projeye ev sahipliği yapacak.
Farklı ülkelerden 7 farklı dildeki şarkıların seslendirileceği kardeşlik ve kültürel dayanışmayı hedefleyerek doğu ile batı enstrümanlarını harmanlayan Proje, 29 temmuz- 7 Ağustos tarihleri arasında Antakya Polifonik Korolar Derneği (APKORD) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
Harbiye Deliban otelde bir araya gelecek olan müzisyenler yedi gün süreyle kendi ülkelerinin şarkılarını öğreterek 6 Ağustos 2021 Cuma günü Sümerler amfi tiyatroda bir kapanış konseri verecek.
Proje kapsamında Türkiye, Fransa, Polonya, Romanya, Gürcüstan, Ukrayna’dan müzisyen gençler bir arada olacak. Projenin tanıtımı ve bilgilendirmek amacıyla Apkord (polifonik Korolar Derneği) başkanı Sezgin Suna ve proje koordinatörleri bugün (30 temmuz 2021 Cuma) saat 11:00’de Harbiye Deliban otelde basın mensuplarına kahvaltılı basın toplantısı düzenleyeceğini bildirdi. Mehmet ÖZGÜN