Promosyon’un Gücü

Promosyon’un Gücü

Hatay’daki 4 Öğretmen Sendikası Başkanını bir araya getirdi

İlimizdeki 4 öğretmen sendikasının başkanı, önceki gün bir araya geldi. Pek alışık olmadığımız bu güzel tablonun mimarı, maaş alınan bankaların öğretmenlere promosyon ödemesi oldu. 15 İl’deki bankalar tarafından ödenen promosyonların günün koşullarına göre uyarlanmasını isteyen 4 öğretmen sendikası başkanı, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün makamında bu amaçla bir araya geldi.
İl Müdürü Büyük’e promosyon konusundaki isteklerini aktaran öğretmen sendikalarının temsilcileri şunlar:
Eğitim Bir Sen adına İsmail Bayrakdar, Türk Eğitim Sen adına Ömer Solğun, Eğitim Sen adına Özgür Tıraş
Eğitim İş adına Mustafa Günal.
Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden, buluşma ile ilgili şu paylaşım yapıldı:
“Eğitim-Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim- İş sendikalarının İl Şube Başkanları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük’ü ziyaret ettiler.”
Öğretmen sendikalarının toplantı sonrası açıklamaları ise özetle şöyle oldu:
“Çarşamba günü, promosyon konusunda yaşanan sıkıntıların çözümünde ortak bir yol bulma amacıyla bir araya geldiğimiz sendika başkanlarıyla, bugün de İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali Büyük’ü ziyaret ederek, alanda yaşanan sıkıntılar, diğer illerin yapmış oldukları promosyon anlaşmaları, revize edilen yerler ve iptal edilen yerlerle ilgili, hep birlikte görüş ve düşüncelerimizi aktarma imkanımız oldu. En büyük temennimiz, hep beraber, çalışanların promosyon mağduriyetini gidermek.
Yüksek enflasyon oranları altında ezilen eğitim emekçilerinin promosyonlarının güncellenmesi konusunda ortak hareket etme kararı aldığımız Eğitim İş, Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen Şube Başkanları olarak, Hatay İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük’ü ziyaret ederek taleplerimizi ilettik.”
-Duygu Ertaş-