Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Manşet

Protokol Noel Sevincine Ortak Oldu

      Antakya’da protokol üyeleri, Noel dolayısıyla Antakya Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret etti, cemaat mensuplarının Noel Bayramı sevincine ortak oldu.  

      CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Baro Başkanı Hüseyin Cihat Açıkalın, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, ziyaret ettikleri kilisede cemaatin Noel Bayramını tebrik etti.

      CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, etkinlikteki konuşmasında, “Hatay medeniyetlerin ve hoşgörünün şehri özel bir il. Hoşgörünün göstergesi olarak her zaman olduğu gibi Noel Bayramımızı kutluyoruz. Bizler Hatay ve Türkiye’deki huzur için devlet erkanlarımız ile çalışıyoruz. Herkesin Noel Bayramı’nı kutluyorum” diyerek 2023 yılının da mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisinde bulundu.

      HBB Başkan Vekili Adnan Özkaya da, “Her yıl olduğu gibi sevgi ve kardeşlik ile burada buluşarak Noel Bayramını kutluyoruz. Bayramımız kutlu olsun. Hatay, yıllardır kardeşliğe, birlik ve beraberliğe örnek olmuş bir il. Bunun her bayramda devam etmesini diliyor Noel Bayramı’nı kutluyorum. İnşallah tüm bayramlarımızı bu güzellik ve saygı içerisinde kutlarız” dedi.

      Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Noel’i büyük sevinç ve mutluluk içinde karşıladıklarını söyledi ve “Yüzyıllardır devam eden barış ve kardeşlik ortamının tüm dünyaya örnek teşkil etmesini diliyorum. İbadethanelerin sırt sırta verdiği, ezan sesinin çan sesine, çan sesinin hazan sesine karıştığı, üç semavi dinin mensuplarının kucaklaştığı Hatay, dünyamızda tüm insanlığın en temel özlemi olan barış ve huzurun yaşandığı müstesna illerden bir tanesidir. Noel Bayramımıza farklı anlamlar kattınız bu anlamda şahsım ve cemaatim adına şükranlarımı sunuyorum” diyerek 2023 yılının herkese sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl diledi.

      Kutlamanın sonunda misafirlere Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

      Mehmet ÖZGÜN  

DİĞER VİDEOLAR