Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Randevusuz Hasta Kabulü Yok

Hatay’da Dişhekimleri, KOVİD riskine

Hatay’da Dişhekimleri, KOVİD riskine karşı yeni bir çalışma sistemi belirledi…

Hatay Dişhekimleri Odası, pandemi koşulları nedeniyle, kovid salgını riskine karşı, diş tedavilerinde hastaların randevu almak suretiyle dişhekimlerine gitmelerini istedi.
Hatay Dişhekimleri Odası Yönetimi adına Başkan Nebil Seyfettin yaptığı açıklamasında, kovid-19 pandemisinin ülkemizde ve tüm dünyada hızla ilerlemekte ve ölümlere neden olduğunu kaydederek, bu süreçte ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin aksamaması için diş hekimlerinin büyük bir özveriyle, kamuda ve özel sağlık kuruluşlarında muayenehanelerinde hizmet vermeye devam ettiklerinin altını çizdi ve şöyle devam etti:
“Özellikle kovid-19 hasta sayılarının arttığı bu dönemde, kliniklerimizde randevusuz hasta kabul edememekteyiz. Lütfen, telefonda randevu alırken, HES kodunuzu hazır bulundurun. Sizin ve tüm halkımızın sağlığı için, hasta kişi veya kişilerle temasınız olduğunu düşünüyorsanız, kendinizi iyi hissetmiyorsanız, yakın çevrenizde kısa süre önce pozitif vaka görüldüyse, randevunuzu erteleyiniz.
Randevularınıza tam vaktinde geliniz. Bekleme salonlarımızda hasta bekletmemeye özen gösteriyoruz. Lütfen, randevularınıza yanınızda refakatçi olmadan geliniz. Dişhekimleri olarak, biz tüm önlemlerimizi alarak hizmet vermekteyiz. Lütfen sizler de, bizlere, hastalığın kontrol altında tutulması ve tedavi hizmetlerinin aksamaması için yardımcı olunuz.
Kötü günlerin bir an önce geride kalması, sağlıklı ve huzurlu günlere kavuşmak dileğiyle. Sevgi ve Saygılarımızı sunarız.” -Cemil Yıldız-