Rant İçin İftira!

Rant İçin İftira!

AKP İl Başkanı Atıç’ın, Avukat arkadaşıyla ilgili iddialara yanıtı sert:

AK Parti Hatay İl Başkanı Av. Ahmet Atıç, Yönetim Kurulu toplantısında, son günlerde bazı çevrelerin fitne ve fesatlarına maruz kaldıklarının altını çizerek, birilerinin son zamanlarda rant elde etmek için iftiralar attığını öne sürdü. AK Parti İl Başkanı Atıç, bir Avukat arkadaşı ile ilgili olarak zamanlamanın ve mekanın manidar olduğuna da dikkat çekti.
AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, teşkilatları yıpratmaya yönelik çalışmalara asla fırsat vermeyeceklerinin altını çizdiği konuşmasında verdiği mesajlar şöyle:
“Haksızlığa karşı, zulme karşı bir duruş ortaya koymamız lazım. İl Yönetim Kurulumuzda aylardır, yakın zamanda da hepimizin malumu bir takım hadiselerin yaşandığı bir süreci yaşıyoruz. Bu mesele, bu dava, kişilere muasır davalar değildir. Bu mesele, bireysel anlamda yaşanan sıkıntıları ya da bir takım zorlukların müyesser kaptırılması gereken ve teşkilatları bu noktada sıkıntıya sokan büyük bir davadır. O yüzden burada birilerinin bu teşkilatların üzerinde moralsizlik oluşturarak bu teşkilatları yıpratmaya yönelik çalışmalarına asla fırsat vermeyeceğiz. Zira bir Ahmet gider bin Ahmet gelir. İlk gün ne hissediyorsak, bugün de aynı şeyi hissetmek zorundayız. Emanetinizin omuzlarınızda olduğu her vakit görev bilincinin dışına çıkmayın. Bizim işimiz dedikodu, fitne fesat peşinde koşmak değil. Bundan sonra ki yol yürüyüşümüzde aynı kararlılıkla yolunuza harfiyen devam etmesini rica ediyorum.”
AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, ahlaksız siyaset hesabı yapanların AK Parti teşkilatı üzerinde oyunlar oynadığına vurgu yaptığı konuşmasında daha sonra şunları söyledi:
“Yakın bir tarihe kadar, özellikle sosyal medya üzerinden, birilerinin rakip gördüğü ahlaksız siyaset anlayışı üzerinden, birilerinin nemalanmak, rant elde etmek için, bir saldırı ve bir iftira ile karşı karşıyayız. Ancak yakın bir tarihte, hukuka her zaman için saygı duyduğumuz, hukuku her zaman için bu yaptığımız çalışmaların üzerinde gördüğümüz, ancak geldiğimiz nokta da bizi üzen bir takım adımlara şahit olduk. Oysaki Avukat arkadaşım, çağrıldığında herkesten fazla ifade verebilecek ve bu ifadelerde kamuoyunu aydınlatabilecek, üzerine atılan iftiraları bertaraf edebilecek durumdaydı. Ama zamanlaması, yeri, mekanı, süreci ve bu işi tetikleyenleri, maalesef baktığımızda fotoğrafı çok net görüyoruz.
Bu bir hukuki süreç ve bu süreçle ilgili çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Kimin tuzağı varsa, Allah’ın tuzağı daha büyüktür. Sıkıntılı günler geçiyor olabilir, ama bizim fıtratımızda, bizim duamızda yer olmayacak. Birileri 2019’un hesabını yaparken, AK Parti teşkilatının karşılarında olmaması lazım. Birileri 2019’un hesabını yaparken, bu teşkilatın güçlü olmaması lazım, Milletvekilleri ile belediye başkanlarıyla, İl- İlçe, kadın tüm örgütleri ile birliğini dağıtmak ve bu teşkilat içerisindeki gücü kırmak gerektiği inancındalar. Ahmet Atıç İl Başkanı olmayabilir. Herhangi bir makamı, görevi icra etmiyor olabilir. Ama bir şeyi unutuyorlar. İsimlerin önündeki sıfatları kaldırabilirsiniz. Makamlar olarak görülen bir takım görevleri kaybolmasına zemin hazırlayıp hesap içerisinde olabilirsiniz. Ama unuttuğun bir şey var ki, gönlünüzdeki Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgiyi asla bitiremezsiniz.
Belki şahsıma ve bu teşkilatlardaki insanlara karşı bir takım iftira ve karalama kampanyası ile siyasi partimize zarar verme düşüncesi ile hareket etmiş olabilirsiniz, ama şunu unutmayın ki, güneş balçıkla sıvanmaz. Elbette Allah’ın dediği olur. Ancak bizler, bu süreci omuz omuza ve yapılan tuzakları bir bir anlatarak milletimize alnımızın akıyla hizmet etmeye devam edeceğiz. Allah bizi davaya hizmetten geri bırakmasın. Bizim içimize fitne sokmak isteyenlere, teşkilatımızın en alt tabakasından en yukarıya kadar hainlik içerisinde sözde bir takım plan ve programla alt etmeye çalışanlara Allah fırsat vermesin.”
-Cemil Yıldız-