Reçete sahipleri içeriye tek tek alınıyor

Reçete sahipleri içeriye tek tek alınıyor

Hatay Eczacılar Odası bünyesindeki eczaneler, ilimizde hasta ve yakınlarına ilaç teminini, içeriye tek tek almak suretiyle ve yakın temas olmadan karşılıyor. Hatay Eczacı Odası, işleyişle ilgili bir genelge de yayınladı. Hatay Eczacı Odası’nın koronavirüs salgınına karşı alınan önlemleri ve eczanelerde uyulması gereken kurallar şöyle sıralanıyor:
1-Eczanemiz personeli ve diğer insanlarla aranıza en az 1 metre mesafe bırakınız.
2-Eczanelerimizde, aynı anda en fazla 3 hastaya hizmet verilmektedir. Eczanelerimizde 3 hasta varsa, lütfen sıranızı eczane dışında bekleyiniz.
3-65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın, kendi sağlıklarını korumaları adına, ilaç almaya yakınlarını göndermeleri daha uygundur.
4-Öksürük, ateş ve nefes almakta zorluk yaşıyorsanız, lütfen maske takınız ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.
5-Öksürme veya hapşırma sırasında burun ve ağzınızı tek kullanımlık mendille kapatınız. Eğer yanınızda mendil yoksa, dirsek içinizi kullanabilirsiniz.
Hatay Eczacılar Odası Yönetimi, ayrıca kendi bünyesinde COVID19 ile ilgili olarak bir Acil Durum Komisyonu kurdu. Komisyon, Oda Başkanı Sedat İlkin Aközcan başkanlığında ilk toplantısını önceki gün gerçekleştirdi. Toplantı konusu, “Koronavirüs Salgını” olarak, tek madde şeklinde belirlendi.