Reklam Afişine yoğun tepki

Reklam Afişine yoğun tepki

Şehrin dört bir tarafındaki billboardlara yerleştirildi, çocuklarda psikolojik travma oluşturduğuna vurgu yapıldı

Antakya’da, kent genelinde billboardlara yerleştirilen reklam afişine, çocuklarda psikolojik travma oluşturduğu gerekçesiyle tepki gösterildi. Afişte hayvanın canlı olarak makineye konduğu ve kıyma olarak çıktığı gösteriliyor.
Çok sayıda vatandaş, çocukların olumsuz etkilendiğini belirterek afişin hoş olmadığını dile getirdi.
Sosyal medyadan tepkiler çığ gibi …
İlimiz geneline yerleştirilen afiş ile ilgili sosyal medyada yer alan tepkiler şöyle sıralandı:
Dr. Sinan Oğan: Yahu sizin Hatay’a bir kastınız mı var? Bu nasıl reklam? Hayvanı kıyma makinasına koyup aşağıdan kıyma çıkarmayı resmetmek nedir? Hatay medeniyetler şehridir. Bu reklam yakışmamış! Yahu sizin Hatay’a bir kastınız mı var? Bu nasıl reklam? Hayvanı kıyma makinasına koyup aşağıdan kıyma çıkarmayı resmetmek nedir? Hatay medeniyetler şehridir. Bu reklam yakışmamış!
Hakan Soysal: Kurban Bayramı için sattıkları ürünlere dikkat çekmek istemişler, ama kaş yaparken göz çıkarmışlar. İtici bir reklam olmuş. İlanda yer alan büyükbaş yerine hazırlayan ‘öküzler’ ön plana çıkmış.
Kaçak Ateist: Temel fıkrası gibi trajikomik. Esasen adam taze anlamını vermek isterken abartmış. Sığırı sofraya koymak …
Mehmet Cemal İpek: Hoşgörü ve medeniyetin başkentlerinden Hataylı biri olarak böyle yobazlık yapmak saçmalıktır. Hayvanlara karşı yapılan bunca şiddetin yanında böyle bir fotoğrafı yayınlamak cehaletin ta kendisidir. Bu durumdan dolayı utanç duymalıyız. Hiç kimse Hatay’a bu kötülüğü reva göremez.Temel fikrasi gibi trajikomik. 🙂 Esasen adam taze anlamini vermek isterken abartmis. Sigiri sofraya koymakbgfdbmkhgrban Bayramı için sattıkları ürünlere dikkat çekmek istemişler, ama kaş yaparken göz çıkarmışlar.. İtici bir reklam olmuş.. İlanda yer alan büyükbaş yerine hazırlayan ”öküzler” önplana çıkmış.. rban Bayramı için sattıkları ürünlere dikkat çekmek istemişler, ama kaş yaparken göz çıkarmışlar.. İtici bir reklam olmuş.. İlanda yer alan büyükbaş yerine hazırlayan ”öküzler” önplana çıkmış..
Harun Reşit Kıvrak: Hataylı olarak tepkiliyim.
Özcan Kıcalı: Öküz makinaya girdikten sonra kavurma yada ekmek arası sucuk olarak çıkmalıydı! Tövbe ya Rabbim tövbe iyice dağıldık.
Tayfun Karakaş: Hiçbir vasfı olmayan adamları vasıfsız vizyonsuz adamlar çalıştırır ise ortaya daha vahşi şeyler çıkar Hiçbir vasfı olmayan adamları vasıfsız vizyonsuz adamlar çalıştırır ise ortaya daha vahşi şeyler çıkar.
Yasemin Serdaroğlu: İğrenç ötesi bir reklam.
Selçuk Beyza: Sadece Hatay’da değil. Anladığım kadarıyla her şehre göre ayrı ayrı basmışlar.
Türker Yücesoy: Burada rahatsız eden tek şey, bu görselin ‘Hatay’ın medeniyetler şehri’ olmasına yakışmaması mı? Hayvanların bu şekilde yok edilmesine sessiz kalınması, söz konusu bedenin bir özel canlıya ait olması, onun canı (!), Hatay’ın medeniyetler şehri olmasından daha önemli değil midir?!
Mürsel Ferhat Sağlam: Hocam insanın gözleri kanıyor bu reklamı görünce.
Hüsniye Kaya: Bu zihniyet oldukça hayvan hakları hikaye. Olayı Hatay ile sınırlamak çok yanlış.
Ayhan Usta: İnsanlık dışı. Müslümanlara asla yakışmayacak görsel. Güzel dinimiz hayvana eziyeti yasaklamıştır.
Murat Kaçamak: Cehaletin beslediği vizyon ile ancak bu çıkıyor ortaya.
Murat Türkoğlu: Hangisinden başlasam , verilen kötü medya eğitimini mi, iyi eğitim almış ama dünya görüşü yüzünden iş alamayanlarımı, yoksa uygun eğitimi olmamasına rağmen eş dost sayesinde iş yapanlar mı. Hangi birini.
A.Bülent Zorba: Bir Hataylı olarak çok üzüldüm, hiç yakışmadı.
Bülent Tekcan: Şaka gibi yahu.
Aysima: Bizde 1 saat önce panonun yanından geçtik. Sizin gibi düşündük belediyeye şikayet için başvuru yapalım dedik, iletişime geçemedik.
Uğur Mir: Photoshop ağlıyor.
Emine Dalkıran: Kıyma makinesinin sağlamlığını danayı diri diri tutar dercesine göstermişler. Absürt komedi!
İbrahim Tumur: Millet et yemesin diye yapmışlar.
İlgen Erdoğan: Ülkemde ne doğru oluyor ki son dönemde. Hiçbir şeye şaşmamak lazım.
Nezihe Kale: Allah akıl fikir versin ne diyelim. Bir de kurban bayramını bu kadar hafife almaktır bu. Ne hallere düştük.
-Mehmet ÖZGÜN-