Rektör, birlik başkanı’na mesaj verdi:

Rektör, birlik başkanı’na mesaj verdi:

Esnafa desteğe hazırız

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay’daki esnafın ticari canlılığının Ortadoğu’da yaşanan olaylarla beraber kan kaybettiğini, bu anlamda esnafa destek vermeye hazır olduklarını bildirdi. Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı Kadir Teksöz, önceki gün MKÜ Rektörü Prof. Dr. Kaya’yı ziyaret etti. Ziyarette, Hatay’ın ticari canlılığının arttırılması için yapılması gereken çalışmalardan söz edildi.
Rektör Kaya, göreve geldiği ilk günden itibaren, şehirle bütünleşme politikaları doğrultusunda Hatay’ın tüm dinamikleriyle istişare halinde olduklarını belirterek, “Hatay’da faaliyet yürüten esnafın sorunları bizim için önem arz etmektedir. Ticari canlılığın yeniden eski haline kavuşması adına Üniversite olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Bu konuda Hataylı esnafımızla sorunların çözümü konusunda birlikte hareket etmeye hazırız” dedi.
HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz de, Şoförler Odası Başkanı Aziz Yılmaz ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretteki konuşmasında, “HESOB olarak 70 meslek odası başkanlığı ve yaklaşık 40 bin esnaf ve sanatkâra hitap ediyoruz. Esnafımızın en küçük sorununu emir telakki ederek çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Mustafa Kemal Üniversitesi’nin ortaya koyacağı projeler, Hatay’ımızın 15 ilçesindeki esnafa yönelik problemlerin çözümünde önemli avantajlar sağlayacaktır” açıklaması yaptı. -Mehmet Özgün-

(Visited 1 times, 1 visits today)