Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rende, Bilecik ve Güral ile görüşmeler yapıldı…

HAGİAD üyelerinin İstanbul durağı:

HAGİAD üyelerinin İstanbul durağı:

Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) yönetici ev üyeleri İstanbul çıkartmasında bulundu. HAGİAD’lı genç işadamları, İstanbul’da, TÜSİAD’ın Hataylı Başkanı Erol Bilecik yanı sıra Türkiye’nin bir dönem Katar Büyükelçisi ve Dışişleri Bakanlığı’nda birçok Genel Müdürlük görevinde bulunan Mithat Rende ve TÜGİK Başkanı Erkan Güral ile görüşmelerde bulundu.
Ziyaretlerle ilgili verilen bilgilere göre, HAGİAD Başkanı ve üyelerini kabul eden TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, geçmişten bugüne kadar geldiği evreleri genç işadamları ile paylaştı, onlara önerilerde bulundu, yapmış olduğu projelerden ve başarılarından bahsetti. HAGİAD Başkanı F. Zekvan Barutçu ve beraberindeki HAGİAD üyeleri de Erol Bilecek’e sorular yönelterek, Dernek olarak yapmış oldukları ve yapacakları faaliyetler hakkında bilgi verdi. Bu arada, Erol Bilecik’in, HAGİAD’ın her zaman yanında olacağını ve desteğini sürdüreceğini söylediği ifade edildi.
HAGİAD yönetici ve üyeleri, daha sonra İstanbul Elite World Hotel’de emekli Büyükelçi Mithat Rende ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, “Son Jeopolitik Gelişmeler Işığında Türkiye Avrupa İlişkileri” konusunda karşılıklı görüşler masaya yatırıldı.
HAGİAD Yönetimi, ziyareti değerlendirirken, “Emekli Büyükelçimiz Mithat Rende, söyleşide önemli şeyler anlattı. Proje ve Dünya Siyaseti, Orta Doğu ve Avrupa siyaseti konuşuldu. Sayın Mithat Rende, üyelerimizin sorduğu sorulara diplomat kimliği ve tecrübeleri ile yerinde cevaplar verirken, zaman zaman da önerilerde bulundu.”
HAGİAD üyeleri, Büyükelçi Rende’nin söyleşiden memnun kaldığını belirterek, her konuda üyelere destek olacağını belirttiğini ifade ettiler.
HAGİAD Yönetimi ve üyelerinin İstanbul programı, TÜGİK Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın katılımıyla gerçekleşen ak-şam yemeğiyle son buldu. -Cemil Yıldız-