Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Reslog buluşmasına ev sahibi

Hatay BŞB Başkanı Lütfü

Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş…

Marmara Belediyeler Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği, Çukurova Belediyeler Birliği, İsveç Yerel Yönetimler ve Bölgeler Birliği işbirliğinde yürütülen ‘Yerel Yönetimlerde Rezilyans Projesi (RESLOG-Türkiye)’ kapsamında hazırlanan “Hatay Göç Ana Planı” (GAP) neticesinde stratejiler oluşturmak adına yapılacak çalıştay ile ilgili görüşmeler, dün ilimizde gerçekleşti. Hatay Büyükşehir Belediyesi, konuk üye başkanlara ve temsilcilerine ev sahipliği yaptı.
RESLOG NEDİR?
2018 yılında hayata geçirilen “Yerel Yönetişimde Rezilyans Projesi” (RESLOG), Suriye krizinden ciddi boyutlarda etkilenen Türkiye ve Lübnan’da faaliyet gösteriyor. Yerel Yönetişimde Rezilyans Projesi (RESLOG), Türkiye’deki yerel yönetişim sistemlerinin göç karşısında rezilyansını, barışçılık ve kapsayıcılık ilkeleri doğrultusunda güçlendirmek üzere, kapasitelerini artırmaya katkı sağlıyor. Proje, İsveç Yerel Yönetimler ve Bölgeler Birliği’nin (SKL) uluslararası projeler kuruluşu SKL International tarafından ve Türkiye Belediyeler Birliği, Çukurova Belediyeler Birliği ile Marmara Belediyeler Birliği ortaklığıyla yürütülüyor.
Çukurova Belediyeler Birliği’nin projenin uygulayıcı ortağı olduğu ve bölgemizdeki uygulamalara liderlik ettiği RESLOG Türkiye Projesi, bölgemizden Adana, Hatay, Mezitli, Reyhanlı, Sarıçam ve Seyhan Belediyeleri ile yürütülüyor.
RESLOG Türkiye kapsamında, Suriye göçüyle hizmet sunumunu zorlayan alanları tespit edip rezilyans değerlendirmelerini yapan belediyeler, göç ana planlarını hazırlıyorlar.
RESLOG Projesi, var olan bilgiyi ortaya çıkarmak, belediyeleri çağdaş ve güncel bilgilerle donatmak, karşı karşıya oldukları sorunlara kendi kapasiteleriyle çözümler geliştirmelerini sağlamak üzere çeşitli etkinlikler, eğitim ve tartışma platformları gerçekleştirerek yayınlar hazırlıyor, Belediyelerin kapasitelerini geliştiriyor.
Yerel Yönetişimde Rezilyans Projesi (RESLOG) Türkiye kapsamında, Çukurova Belediyeler Birliği’nden; Adana Büyükşehir Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Reyhanlı Belediyesi, Sarıçam Belediyesi ve Seyhan Belediyesi yer alıyor. -Cemil Yıldız-