Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Reyhanlı Devlet Hastanesi inşaatı devam:

Eylül’de Tamamlanıyor Reyhanlı ilçesi

Eylül’de Tamamlanıyor

Reyhanlı ilçesi girişinde yapımı süren devlet hastanesi inşaatının 2,5 ay içinde tamamlanabileceği belirtildi. Reyhanlı Devlet Hastanesi Yönetimi, bu konudaki açıklama ve iddialar üzerine bilgilendirmede bulundu. Reyhanlı Devlet Hastanesi Yönetimi adına yapılan açıklama şöyle:
“Yeni hizmet binamızın yapım süreci, 27.02.2017 tarihinde başlayan kazı çalışmaları ile başlamıştır. 6.367 m2 alan üzerine inşa edilen binamız, 27.328 m2 kapalı alan olarak inşa edilmiştir. Yapım süreci yakın bir zamanda, 04.03.2019 tarihinde tamamlanarak, tarafımıza inşaat firması tarafından teslim edilmiştir.
Yapım süreci açısından uygun görülen bir sürede tamamlanmıştır. Yeni hizmet binamız, bina yapımı olarak inşa edilmiştir. Bu nedenle hizmete hazır edilmesi için gerekli donanımlar, binanın teslimi sonrasında yapılacak şekilde ihale edilmiştir.
İlçemizin bulunduğu konum ve yeni hizmet binasına olan ihtiyaç dikkate alınarak, 2018 yılı Nisan ayı itibariyle tıbbi cihazlar başta olmak üzere tüm donanımların planlaması yapılmaya başlanmıştır. Bu doğrultuda, bakanlığımızın koordinesinde 2018 yılı itibariyle alım süreçleri başlamıştır. Gelinen nokta itibariyle, binanın yapımı kadar öneme sahip donanımların alım süreçleri tamamlanma aşamasında olup, teslimatlar 2019 yılı Mart ayı itibariyle başlamıştır. Tüm donanımların tesliminin Ağustos ayı içerisinde tamamlanacağı planlanmaktadır. Konu hakkında yaklaşık bir yıldır süren çalışmalar, binanın inşaat sürecinin tamamlanmasına müteakip 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması sağlanmış olacaktır.
Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve konforlu hizmet verme amacı ile yeni hizmet binamıza en kısa zamanda taşınma hedefi doğrultusunda yürütülen yoğun çalışmalarda sona gelinmiş olup, taşınma işleminin 2019 yılı Eylül ayı itibariyle tamamlanacağı planlanmaktadır. İlçemize hayırlı olmasını dileriz.”
-Yusuf Cemil Karaçay-