Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Reyhanlı’daki Amerikan Hastanesi Sağlık Hizmetlerini Durduruyor 

Reyhanlı ilçesinde faaliyet gösteren

Reyhanlı ilçesinde faaliyet gösteren Amerikan Hastanesi, bu ayın ortasında sağlık hizmetlerini durdurma kararı aldı. 15 Mayıs 2024 tarihi itibariyle tüm sağlık tedavi hizmetlerini sonlandırarak kapısına kilit vuracağı belirtildi. 

Hastaneden yapılan resmi açıklamada, “Ekim 2021 tarihinde Bölge ve Hatay halkının sağlık ihtiyacını gidermek üzere büyük fedakârlıklarla hizmete açmış olduğumuz, 6 Şubat Asrın Felaketi olarak adlandırılan büyük depremde ve deprem sonrasında yaralı Hatay halkının yarasına merhem olan Özel Reyhanlı MMT Amerikan Hastanesi’ni, İl Sağlık Müdürlüğümüz ile yaptığımız istişarelerde uyamadığımız mevzuat ve yönetmelikler sonucu 15.05.2024 tarihi itibariyle hastane ruhsatımızı askıya almak istediğimizi İl Sağlık Müdürlüğü’nün bilgisine sunarız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” denildi. 

2018 yılına kadar SEV Amerikan Hastanesi olarak hizmet veren kurum, 2018 yılı itibariyle MMT Taşdelen Şirketler grubuna devredilmişti. Son yıllarda, özellikle bölgedeki yatırımlarını arttıran MMT Amerikan Hastaneleri, 2021 – 2022 yıllarında önce ilimiz-Reyhanlı’da daha sonra ise Tarsus’da 2 yeni şube açarak şubeleşme yolunda büyük bir adım atmıştı.  – Yusuf Cemil Karaçay-