Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Roger Waters’tan Filistin’e destek

Ünlü İngiliz rock grubu

Ünlü İngiliz rock grubu Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters, Filistin’e destek amacıyla düzenlenen özel bir etkinlikte Londra’da sahne aldı. Euston St. Pancras Kilisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Waters’a Yusuf İslam (Cat Stevens) ve rapçi Lowkey eşlik etti.
Waters, konuşmasında Gazze ve Filistin’deki zor durumu vurgulayarak duygusal bir mesaj verdi. “Wish You Were Here” şarkısını Filistin için söyleyeceğini belirterek, dinleyicilere insan hakları ve adalet mücadelesi çağrısında bulundu. Ayrıca, İşçi Partisi’nin Holborn ve St. Pancras seçim bölgesindeki milletvekili adayı Andrew Feinstein’a destek çağrısında da bulundu.
Yusuf İslam, Gazzeli çocuklar için “Wild World” şarkısını seslendirirken, rapçi Lowkey ise “Filistin Asla Ölmeyecek” adlı şarkısını performansına dahil etti. Etkinlik, Filistin’e destek sloganları ve sanatçıların performanslarıyla son buldu.
Öte yandan, etkinliğin düzenlendiği kilise önünde bir grup İsrail destekçisi de protesto gösterisi düzenleyerek tepki gösterdi. – Meriç Demiray-