Saadet İl Başkanı Mustafa Eğe;

Saadet İl Başkanı Mustafa Eğe;

Alternatif arayana alternatif, çare arayana çareyiz

“Türkiye’de tarım, hayvancılık ve sanayi bitti” diyen Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Eğe, “Esnaf kan ağlıyor, kepenkler kapanıyor, her gün bir firma konkordato yani iflas anlaşması başvurusunda bulunuyor. Üretime yönelik projeler geliştirilmediği için, ülkenin borcu 1 trilyonu geçti ve bunu ödemek için cezalar kesiliyor, fabrikalar her şey satılıyor, her şeye zam yapılıyor” açıklaması yaptı ve Saadet Partisi kadrolarının alternatif arayanlar için alternatif, çare arayanlar için çare olduğunu savundu.
Kasım ayı İl Divan Toplantısı’na başkanlık eden Saadet İl Başkanı Mustafa Eğe, Divan öncesi açıklamasında şunları söyledi:
“Belediyelere baktığımızda; ilimizde müzeler yapılıyor, parklar yapılıyor, ama işsizliği çözecek fabrikalar yapılmıyor. Öncelikli yapılması gerekenler yapılmıyor. İsraf ekonomisi yerel de de var. Örneğin yollar bozuk, belediyeler başka işlerle uğraşıyor.”
Saadet İl Başkanı Eğe, şöyle devam etti:
“Adaylarımız, adil olacak. Kendisine oy verenin de, vermeyenin de derdiyle dertlenecek. Bizim adaylarımız; mala, mülke, paraya, kesinlikle yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacak adaylar olacak. Rüşvete, israfa imkân vermeyecek. Sorunlar çok, çare için alternatif aranıyor. Biz, alternatif arayana alternatif, çare arayana çareyiz. Çare, Milli Görüş belediyeciliğinde. Sorunların çözümü, çaresi de Saadet Partisi’nde.” -Cemil Yıldız-