Saadet’ten Afganistan Yorumu:

Saadet’ten Afganistan Yorumu:

İslam Birliğini Hedeflemeyen Hiçbir Hareketi Desteklemeyiz

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi İsmail Hakkı Akkiraz, dün geldiği Antakya’da yaptığı açıklamada, ABD’nin Taliban ile yaptığı anlaşmayı ihtiyatla karşıladıklarının altını çizdikten sonra ,“İslam birliğini hedeflemeyen hiçbir hareketi desteklemeyiz” dedi.
Beyzade Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’ı ziyaretinin ardından, Beyzade FM-TV ve TV5 mikrofonlarına, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İsmail Hakkı Akkiraz, Taliban’ın Afganistan’daki durumuyla ilgili şunları söyledi:
“Biliyorsunuz, ABD oraya, daha önce Taliban’ı terör yanlısı olarak niteleyerek ve oradan bertaraf etmek niyetiyle gitti. Şu anda aynı ABD, orayı Taliban’a terk ederek Afganistan’dan çekildiğini ilan etti. Taliban da her yeri teslim almış durumda.
Biz, Millî Görüşçüler olarak, İslam Birliğini hedeflemeyen hiçbir hareketi desteklememiz mümkün değildir. Afganistan, bizim açımızdan önemli bir ülkedir. Afganistan’ın, tekrar İslam birliğinin zemini olacak bir hale gelmesini arzu ederiz.”
-Cemil Yıldız-