Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sadece Eldeki Değil! Diğerleri de unutulmasın…

Aydın’da yaşanan kadın cinayetinde

Aydın’da yaşanan kadın cinayetinde tartışılan, failin elindeki 3 hilalli dövme detayına işaret eden Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, “Sadece eldeki değil, hemen her gün yansıyan vücuttaki dövme / sövme / saç çekme / sürükleme görüntüleri de unutulmasın” dedi.

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan 92 yaşındaki Hanım Pınarlı’nın, 23 yaşındaki komşusu Aytu Çetin tarafından öldürüldüğü ortaya çıkarken, yaşanan olay başka bir tartışmaya da neden oldu. Devlet Bahçeli, Aydın’da yaşanan olayın faili olduğu ifade edilen 23 yaşındaki Aytu Çetin’in kelepçeli götürülmesi sırasında üç hilal dövmesinin gözükmesi için tertip iddiasında bulunurken, Gazeteci Alican Uludağ, konuya ilişkin haberinde, “İçişleri Bakanlığı, bir saat sonra polisler hakkında soruşturma başlattı” bilgisine yer verdi.
-ŞİDDET!-
Yaşanan ölümü ve şiddetin ortasında kalan kadın hikâyesini kendi sosyal medyasından paylaşan Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez ise ‘dövme’ tartışmasına işaret ederken, durumu çok farklı bir boyuttan ele aldı ve şunları söyledi:
“Sayın İçişleri Bakanlığı, eldeki dövme görüntülerinin yansımasını müfettişleriyle hızla soruştursun tabii ki… Yalnız, sadece eldeki değil, hemen her gün yansıyan vücuttaki dövme/sövme/saç çekme/sürükleme görüntülerini de unutmasın. Hayranıyım bu dilemmanın.”
-PAYLAŞIM!-
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in eleştirisi ile Hatay gündemine de yansıyan tartışmada süreci hareketlendiren sosyal medya paylaşımları ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli’den gelmiş, şunlar ifade edilmişti:
“92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi, yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur.
Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın il teşkilatımız, üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir kadına el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur.
Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve şüphesiz ambleminin istismarına, adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır. Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, eğer varsa arkasındaki provokatörler deşifre edilmelidir.” Tamer Yazar