Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık Bakanı Koca: ‘Randevu sadakati her geçen gün artıyor’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gerçekleştirilen Sağlık Koordinasyon Kurulu toplantısında önemli konuları ele aldıklarını belirterek, randevu sadakati, kapasite artışı ve MHRS gibi başlıkların üzerinde durulduğunu ifade etti.

Koca, toplantının ardından yaptığı açıklamada, toplantının Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yapıldığını bildirdi.

Bakan Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, toplantıda ele alınan konuları aktardı. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili kısmında gündemlerinin randevu sadakati ve kapasite artışı, görüntüleme ve ameliyathane verimliliği olduğunu belirten Koca, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili kısımda ise MHRS konusunun yanı sıra görüntüleme verimliliği ile birlikte fiziki alana ilişkin durumu değerlendirdiklerini ifade etti.
Koca, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Randevu sadakati her geçen gün artıyor, kapasite artışına yönelik çalışmalarımız sürüyor. Görüyoruz ki onaylı randevu dönemine geçiş, sağlık hizmeti almada tam olarak yeni bir döneme geçiş oldu. Ülke genelinde elde ettiğimiz sonuçları yakında kamuoyu ile paylaşacağız.” – Meriç Demiray-