Sağlık Bakanı Koca’dan Hatay’a Tebrik

Sağlık Bakanı Koca’dan Hatay’a Tebrik

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 1. doz aşılama oranında yüzde 75’i geçen ve haritada mavi renge bürünen Hatay’ı, başarısından dolayı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tebrik etti.
Bakan Koca, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:
“Hatay’da, ilk doz aşıyı oldunuz mu diye sorsalar, her dört kişiden üçü ‘Elbette!’ der. Türkiye’nin en kalabalık 13. Şehri, ilk doz aşı oranıyla, artık ‘Düşük Riskli İller’ arasında. Haritadaki rengi MAVİ. Tebrikler Hatay. Mavi’nin daha mavisi var! %100’e yakın ilk doz oran.
Vefat sayımız, düne göre az olsa da çok yüksek. Vaka sayımız, düne göre az olsa da çok yüksek. Ama şu salgından, bayram kutlar gibi çıkmak da var. Hep birlikte tedbirlere uyup, aşılarımızı olmaya bağlı!”
-Güzelmansur: Tedbiri elden bırakmayalım-
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur da, “Hatay artık mavi, ama dikkat edelim…”  başlığıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu uyarılarda bulundu:
“Hatay’da her dört kişiden üçü, ilk doz aşıyı yaptırdı ve Hatay en düşük iller arasına girdi. Hatay artık Mavi… Kıymetli hemşerilerim, aşı vurulmaya devam edelim ve tedbiri elden bırakmayalım. Maskeye, temizlik kurallarına ve sosyal mesafeye dikkat edelim.” -Mehmet ÖZGÜN-