Sağlık Çalışanları Ülkenin en değerli kaynağıdır

Sağlık Çalışanları Ülkenin en değerli kaynağıdır

Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin: “7 Nisan günü Meclis’te yapılan oylamada, Sağlıkta Şiddet Yasası’nın gündeme alınmasını reddeden Milletvekillerini kınıyoruz.”

Dünyada yaşanan COVID-19 pandemisi için bir açıklama yapan Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, bugüne kadar çok sayıda ölüme neden olan salgın noktasındaki tespitinde, “Sağlık çalışanları, ön cephedeki askerlerdir” dedi.
Sürece dair değerlendirmesinde, “Pandemi sırasında evinden ve ailesinden uzak durup, gece gündüz demeden halkımızın sağlığı için çalışan, hastalanan ve ne yazık ki ülkemizdeki ölüm oranının yüzde 10’unu oluşturan sağlık personelleri, fiziksel ve zihinsel yorgunluk, zor triyaj kararları, hasta ve meslektaşlarını kaybetmenin acısı ve enfeksiyon riski ile karşı karşıyadır” diyen Seyfettin, şunları dile getirdi:
“Türk Dişhekimleri Birliği olarak, yakın zamanda Covid-19 nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa Oral’i kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Sağlık çalışanları, kişisel güvenlik endişeleri yanı sıra, enfeksiyonu ailelerine geçirme konusunda da endişelidir. Hükümetlerin, sağlık emekçilerini, sadece konuşlandırılacak piyonlar olarak değil, insan olarak görmeleri hayati önem taşımaktadır. Sağlık çalışanlarının her ortamda her türlü güvenliği sağlanmalıdır.
7 Nisan günü Meclis’te yapılan oylamada Sağlıkta Şiddet Yasası’nın gündeme alınmasını reddeden Milletvekillerini kınıyoruz. Herkes evinde otururken, cephede 24 saat savaşan sağlık çalışanlarını koruyacak ve motive edecek olan bu yasanın gündeme alınmama gerekçelerini öğrenmek istiyoruz.
Bütün bu olumsuzluklara rağmen, biz sağlık çalışanları her zaman, eğitimini en iyi şekilde almış olduğumuz bu kutsal görevi ifa etmeye, şartlar ne olursa olsun, nefesimiz yettiğince yeminimize bağlı kalarak halkımızın sağlığını korumak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Alkış korumaz, yasa korur.”
-Tamer Yazar-