Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık İl Müdüründen sınır ötesi ziyareti

Sağlıkçılara Moral Hatay İl

Sağlıkçılara Moral

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, sağlık tesisleri ile sağlık hizmetlerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor. Hambolat’ın son ziyareti, sınır ötesine oldu.
Suriye’nin İdlip harekat bölgesine sağlık hizmetleri desteği amacıyla Cilvegözü sınır kapısında konuşlanmış bulunan UMKE acil müdahale çadırı, tam donanımlı olarak hazırda bekletilen acil ambulansları ve bölgede görev yapan sağlık personelini ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Hambolat, sınırda zaman kavramı gözetmeksizin 7/24 esasına göre görev yürüten sağlık personeline psikolojik moral ve motivasyon verdi, sıhhi teçhizat eksikliklerini tespit ettiklerini belirtti.
İl Müdürü Hambolat, şu açıklamayı yaptı:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olmasının unsurlarından birisi de, sınır ötesi operasyonlarda askeri personellerimiz ve savaş mağduru insanlara her türlü yardımı karşılıksız sunmasıdır. Bizler de sağlık personellerimiz ve ekibimizle, devletimizin büyüklüğüne gölge düşürmeyecek şekilde, canla-başla görevimizi ifa etmeye çalışıyoruz. Sınırın bu noktasında görev yapmak, gerçekten büyük bir sabır ve özveri istemektedir. Bu tür görevler koordinasyon, dikkat ve hız isteyen görevler olup, en küçük bir hatayı bile affetmemektedir. Sınırın bu noktasında canla-başla görev yürüten, hepsi birbirinden kıymetli ve özel olan tüm sağlık personellerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca harekat bölgesinde ve sınırın bu noktasında görevli olan tüm askeri personellerimize güç, kuvvet ve muvaffakiyetler diliyorum.”
İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, sınır ötesi ziyareti ardından, kendisine ziyaretinde eşlik eden Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Yavuz ile birlikte Oğulpınar Sınır Kar-kolu’na geçti. Hambolat, aktif görev yürüten ve hazır halde bulunan bir adet UMKE acil müdahale çadırı ve acil ambulans ekibini de ziyaret ederek, istişarelerde bulundu. -Cemil Yıldız-