Sağlık Müdürü uyardı:

Sağlık Müdürü uyardı:

Vaka yoğunluğu artan 10 il’den biriyiz, lütfen dikkat!

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, 6-12 Kasım sürecindeki resmi verilere göre ilimiz Hatay’ın, koronavirüs vakalarındaki artışla Türkiye’de en fazla artış yaşanan 10 il arasına girdiğini bildirdi.

Sağlık Müdürü Dr. Hambolat’ın mesajı şöyle:

“Sevgili Hataylılar… 6-12 Kasım haftası, ilimiz, Türkiye’de vaka yoğunluğu en çok artan 10 ilden birisi olmuştur. Kendimizin ve sevdiklerimizin hayatını korumak için lütfen maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya özen gösterelim.”

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, aşılamada, Hatay’da 18 yaş üzeri nüfusta aşılamanın % 76.4’e ulaştığını, hedefin çok daha yüksek olması gerektiğini kaydetti ve bu konuda şunları kaydetti.

“İki doz aşılıların sayısının 50 Milyonu geçtiğini ve 50 Milyonun toplam nüfusun %60’ına karşılık geldiğini bugün açıkladık. Aşılama programında 18 yaş ve üstünü esas aldığımız için, bu oran, tabloda %80,5 olarak görünüyor. Salgına karşı daha güçlü mücadele için bu oranı yükseltmeliyiz.

Salgın boyunca birçok kez, günlük yaşam, kısıtlamalarla düzene konmuş ve bunlardan sonuçlar alınmıştı. Kısıtlamalar artık söz konusu olmasa da, biz, kişisel tercihlerimizde bunları dikkate almalıyız. Hizmet alacağımız kurumlara daha az yoğun oldukları saatte gidelim.” -Duygu Ertaş-

(Visited 89 times, 1 visits today)