Sağlıkçılara farkındalık eğitimleri

Sağlıkçılara farkındalık eğitimleri

Hatay’daki sağlık personeline, ‘Çocuk İhmal ve İstismarı-Cinsel İstismar Farkındalık Eğitimleri’ veriliyor.
Hatay ili genelinde, programlı bir şekilde, sağlık personeline ‘Çocuk İhmal ve İstismarı ile Cinsel İstismar Farkındalık eğitimleri’ veriliyor. Hatay İl Halk Müdürlüğü’nün konuyla ilgili çalışmasından özet bilgiler şöyle:
“Hatay İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi tarafından programlanarak Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne bağlı İlçe Devlet Hastanelerinin Acil Servisi ile Çocuk Servisi çalışanlarına verilen Çocuk İhmal ve İstismarı-Cinsel İstismar Farkındalık Eğitimleri devam etmektedir.
1, 2, 3, 7, 8 ve 9 Mart tarihlerinde Erzin ve Dörtyol İlçe Devlet Hastaneleri Acil Servisi ile Çocuk Servisi

çalışanlarına ‘Çocuk İhmal ve İstismarı Cinsel İstismar Farkındalık Eğitimi’ verilmiştir. Verilen eğitimlere toplamda 155 sağlık personeli katılmıştır. Eğitimde; çocuk ihmal ve istismarının boyutunu ve önemini kavrama, ihmal ve istismara uğrayan çocuğu fark edebilme, ihmal ve istismar olgularına doğru yaklaşımda bulunabilme ve Çocuk İzlem Merkezi’ni (ÇİM) tanıtma, ÇİM’in olmadığı yerlerde ÇİM felsefesine uygun uygulama geliştirme konuları üzerinde durulmaktadır.” -A. Halik Görün-

(Visited 1 times, 1 visits today)