Şahin: Aşınızı yaptırın, tedbirlere uyun

Şahin: Aşınızı yaptırın, tedbirlere uyun

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili yürüttükleri sendikal mücadelelerine tam hız devam ettiklerini bildirdi. Şahin, sağlık çalışanlarının temel sorunlarının çözümü için, gerek yerelde gerekse genelde yönetenlerin kapısını aşındırmaya devam edeceklerini söyledi.
Virüs salgını çerçevesinde yaklaşık 2 yıldan bu yana sağlık çalışanlarının yaşadıkları zorlu sürece dikkat çeken Hayrettin Şahin, “Sağlık çalışanlarımız her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Onların halk için nasıl bir mücadele içinde olduklarını ve olmaya devam ettiklerine herkes şahit oldu. Bu nedenle sendika olarak onlar için her türlü mücadele ve çabaya hazırız” dedi.
Pandemi sürecinin de henüz bitmediğine dikkat çeken Hayrettin Şahin, “Halk içinde öyle bir algı yaratıldı ki sanki salgın bitmiş gibi. Ancak öyle bir şey yok. Açık söylemeliyim ki salgın sürüyor. Üstelik durumlarda iç açıcı değil. Herkesin aşısını yaptırmasını rica ediyoruz. Temizlik, maske ve mesafe kuralına uymalarını rica ediyoruz” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-