Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şahin: Gelir Vergisi Artışı Olmamalı

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin, Türkiye Kamu-Sen olarak, MTV Vergisi’ne yapılan fahiş oranda zammın siyasi iktidar tarafından yeniden gözden geçirilmesini talep etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Hayrettin Şahin, MTV vergi zammının yüzde 12’nin üzerine geçmemesi gerektiğini söyledi. Şahin, vergi dilimlerinin yüzde 30’lara çıkarılmasına da tepki gösterirken şunları kaydetti:
“Tepkilerimiz cevap buldu ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ‘MTV vergisi aşağı çekilecek’ dedi. Yetmez… MTV yeniden değerleme oranını geçmemelidir. Yeniden değerleme oranı ise en fazla % 12-13 civarında olabilir. Bunun üstünde yapılacak her zam oranı vatandaş nazarında ayıplı görülecektir. Kaldı ki, memur ve emeklilere 2018 yılında sadece %4+3,5 zam yapılacak iken %12-13 oranında zam dahi ters bir mantık ürünü olacaktır.
Ayrıca %27’lik vergi diliminin %30’a çıkarılması da geri çekilmeli, % 15’lik vergi diliminin üst tavanı en az 20 bin TL’ye çıkarılmalıdır. Aksi takdirde 2018 Ocak’ta yapılacak % 4’lük zam verilmeden uçup gidecektir. Vergi dilimleri mevcut haliyle korunarak matrahı artırılmalıdır.”
-Cemil Yıldız-