Şahin tepesi yapımı, işletimi…

Şahin tepesi yapımı, işletimi…

Erzin Belediyesi, Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile Protokol yaptı

İlimiz Erzin Belediyesi, Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile protokol yapmak suretiyle, bölgedeki Şahin Tepesi’nin yapımı ve işletilmesi konularında yetkili oldu. 2018 yılında Şahin Tepesi’nin ‘Tabiat Parkı’ ilan edilmesi ile birlikte, proje yapım sürecine başlanmıştı. Hemen hemen her şeyin Bakanlık onayından geçmesi nedeniyle, proje süreci zaman aldı. Projelerin bitmesi akabinde, Bakanlığın artık yatırımlı olarak ihaleleri gerçekleştirmesinden dolayı, Erzin Belediyesi, söz konusu tesislerin yapılması ve işletilmesi konusunda talepte bulundu.
Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmaslar, süreçle ilgili olarak şu bilgiyi verdi:
“Şahin Tepesi Tabiat Parkı’nın yapılması ve işletilmesi konusunda sözleşme imzalayarak, çok önemli bir aşamayı tamamlamanın, ‘olmaz’ denilen, Erzin’imizin eski değerlerinin Erzin’imize birer birer tekrar kazandırılması noktasında kaydedilen aşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Kat edilen aşamanın çok önemli olmasına rağmen, tabi ki bundan sonraki aşama da bir o kadar önemli. Kullanılabilir, sağlam alt ve üst yapısı olmayan bu alanın ciddi bir yatırıma ihtiyacı var. Buranın yapılması için gerekli kaynağın bir an önce temin edilerek, kısım kısım da olsa, Şahin Tepemizi gelecek sezona, halkımızın kullanımına yetiştirmeyi istiyoruz. İnşallah bunu da başaracağız.
Bu alanın, 2018 yılında Tabiat Parkına dönüştürülmesini teklif eden ve her aşamada destek veren Hatay Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Yayman’a, her konuda olduğu gibi bu konuda da yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen Hatay Milletvekilimiz Sayın Suzan Şahin ‘e, önceki dönem Belediye Başkanımız Sayın Kasım Şimşek’e, Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın İsmail Üzmez’e, Milli Parklar Adana Bölge Müdürümüz Sayın Turgut Çangır’a ve Adana Bölge Müdür Yardımcımıza, Milli Parklar Hatay Şube Müdürümüz Sayın Cüneyt Çağlar’a, Milli Parklar Adana Milli Parklar Şube Müdürümüz Sayın Hilmi Çatal’a ve Dörtyol Milli Parklar Şube Müdürümüz Sami Onan’a, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her şey Erzin’imiz için.”
-Mehmet Durmaz-