Şair Şükrü Erbaş ve Sanatçı Metin Karausta Samandağ’a Geldi

Şair Şükrü Erbaş ve Sanatçı Metin Karausta Samandağ’a Geldi

Usta Sanatçılar Halkla Buluştu
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde, ülkenin önde gelen usta sanatçıları Samandağ ilçe halkıyla bir araya geldi. Samandağ’ı, kültür ve sanatın merkezi haline getirme hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Usta Şair Şükrü Erbaş ve Sanatçı Metin Karausta, şiirleri ve türküleriyle Samandağlı sanatseverlerle buluştu. Usta Şair Şükrü Erbaş ve Sanatçı Metin Karausta, 19 Ocak Perşembe günü saat 18.00’de, “Aşka Barışa Güzelleme” adlı etkinlikte, Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan toplantı salonunda okurlarıyla buluştu.
Etkinliğe; Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan, CHP Samandağ İlçe Yöneticileri, Eğitim Sen, İHD Yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Etkinliğin sunumunu, Sosyolog Kenan Kahlıoğulları yaptı. “Aşka ve Barışa Güzelleme” İsimli şiir ve türkü dinletisinde, usta Şair Şükrü Erbaş’a, genç yetenekli müzisyen Metin Karausta bağlaması ile eşlik etti. Sanatçıların, şiir ve müzikle yarattıkları uyum, dinleyicilere büyük keyif verdi.
Etkinliği değerlendiren Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, şunları söyledi:
“Böylesine değerli sanatçılarımızı ne kadar arttırabilirsek, bu etkinlikleri ne kadar çoğaltabilirsek, insana dair, insanlığa dair söylemi ne kadar geliştirebilirsek, bu ülke barışa, huzura ve mutluluğa o kadar kolay kavuşacak. Buradan alacak çok şeyimiz var. Burada, bizlere insanlık dersi veriliyor. Dilden değil, yürekten söylenen şiirler ve türküler dinledik. Dinlediğimiz tüm şiirler ve türküleri daha çok kardeşlik, daha çok insanlık, dayanışma, güzellik, aşk ve sevgi hatırlatıyor bizlere.”
-Gökay Gökdemir-