Şair, Yazar ve Ozanlar

Şair, Yazar ve Ozanlar

Yeditepe’de buluştu

Hatay yöresinin sevilen şairlerinden Bekir Cıla ev sahipliğinde Yayladağı’nda bir araya gelen Şair, Yazar ve Ozanlar, dinleyenlerin gönüllerini şiir ve türkülerle doyurdu.

Hatay ve çevre ilçelerinin şair, yazar ve ozanları Yayladağı ilçesine bağlı Yeditepe Sufanda Köyü’nde buluştu. Yeditepeli Şair Bekir Cıla’nın misafiri olarak ilçeye gelen misafirler, burada hem çaldılar hem söylediler. Hatay yöresinin sevilen şairlerinden Bekir Cıla, şölende yaptığı konuşmasında, “Bugün burada beni ziyaret eden herkese çok teşekkür ediyorum. Yazar ve şairlik gönül işi. Bugün beni gönül dağımdan vurdunuz. Sizlerin gelmesiyle bizim gönlümüz şair, şiir ve türkülere doydu. Biz de sizleri mutlu bir şekilde ağırlayıp, neşe ile yolcu edebildiysek ne mutlu bizlere” dedi.
Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak da Şair Bekir Cıla’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya katılmanın onurunu yaşadıklarını belirterek, teşekkürlerini sundu. Şölende, davetlilere, Yeditepe Bezgeye has etli bulgur pilavı ikram edildi. -Tamer Yazar-