Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Salgınla Topyekün Savaş Halindeyiz

Yılmaz, hedeflerinin, bu süreçten

Yılmaz, hedeflerinin, bu süreçten milletimizin en az zararla çıkması olduğunu bildirdi.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz, sağlık çalışanları olarak, küresel salgınla topyekün savaş halinde olduklarını söyledi, hedeflerinin de bu süreçten milletimizin en az zararla çıkması olduğunu ifade etti.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hastalığı (COVID-19) ile mücadelede “biz bize yeteriz” mantalitesi ile yola çıktıklarını söyleyen Yılmaz, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli başkanlığında, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözüme ulaştırma noktasında harekete geçtiklerini bildirdi. Yılmaz, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:
“Öncelikle, Hatay Büyükşehir Başkanlığı Ulaşım Daire Başkanı Sayın Nuri Baycan ile yapılan toplantı sonrasında, sağlık çalışanı arkadaşlarımızın hastanelere ulaşımı noktasında, mesai saatleri giriş ve çıkış saatlerinde otobüs sefer sayılarının arttırılması konusunda fikir birliğine vardık. Ayrıca Hatay Devlet Hastanesi Ana Binası ve Ek Hizmet Binası acil önü ve bahçelerinin belirli aralıklarla dezenfekte edilmesi kararına varıldı. Ve en önemli gördüğümüz, hastanemiz araçlarının, özellikle diyaliz hastalarının dezenfekte edilmesi konuları konuşuldu ve programa alındı.
Sağlık çalışanı arkadaşlarımız; hekiminden, hemşiresine, sağlık memurundan personeline, eczacısından bilgi işlemi ve güvenliğine varana kadar, top yekun savaş halindeler. Türk Milletinin bu savaştan en az zararla çıkması için canla başla mücadele etmektedir. Bu anlamda, sendika olarak toplumun tüm kesimleri ile birlikte hareket ederek, sağlık çalışanı arkadaşlarımızın sorunlarını giderme konusunda elimizi taşın altına koyacağız. Biz bize yeteriz, bu illeti yeneriz.”
Mehmet ÖZGÜN