Şalvar Güreşi

Şalvar Güreşi

Antakya Belediyesi Şalvar Güreşi Takımı, Türkiye Şampiyonası’nda 2 birincilik ve 1’er üçüncü ve dördüncülük aldı.

Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, şalvar güreşi kategorisinde katıldığı Türkiye Şampiyonası’ndan 2 birincilik, 1 üçüncülük ve 1 dördüncülük çıkardı.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun faaliyet programı kapsamında Kahramanmaraş’ta düzenlenen “Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda birçok derece alan Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımını tebrik etti.
Güreş Takımı Antrenörü Ali Arıkoğlu ve sporcuları tebrik eden Başkan Yılmaz, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Antakya’da, güreşi seven ve bu spora yetenekli zengin bir potansiyelimiz var. Bizlere düşen görev, altyapıya önem vererek, yetenekli gençleri yetiştirmek ve Türk güreşine yeni yıldızlar kazandırmaktır. Çünkü biz, sporun tüm branşlarında olduğu gibi güreşte de başarının altyapıya önem vererek geleceğine inanıyoruz.
Sporcularımızın başarıları ve ata sporumuz güreşin Antakya’da öneminin devam etmesi, bizleri mutlu ediyor. Birçok dereceye imza atan Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreş takımımız ve dereceye giren sporcularımız, bizleri gururlandırdılar. Bu başarıda emeği geçen, başta sporcularımız olmak üzere, sporcularımızın aileleri, hocaları ve tüm emeği geçenleri gönülden kutluyorum. ”
-Mehmet Durmaz-

(Visited 1 times, 1 visits today)