Samandağ B. Meclisi toplandı

Samandağ B. Meclisi toplandı

11 madde’ye oybirliği onayı

11 Gündem maddesi ile toplanan Samandağ Belediyesi Meclisi, 2017 Nisan ayı olağan toplantısını Salı günü saat 10:00’da Belediye hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirdi. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in yönettiği toplantıda 11 madde oybirliğiyle kabul edildi.
Meclis toplantısında, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin “Değerlendirme Komisyonu’na Meclis üyesi Sabit Yorgun oybirliği ile seçilirken, İmar Komisyonu üyeleri seçiminde ise Behçet Bolat, Sabit Yorgun, Ali Deniz, Berna Kaplan ve Filiz Çakmak oybirliği ile seçilen isimler oldu.
Samandağ Belediye Meclis toplantısında üç encümen üyeliğine Süleyman Ray, Dilek Süslü Asiırmak, Nazire Berigel seçilirken, Plan ve Bütçe Tetkik Komisyonu üyeleri de Ayhan Çapar, Şehiye Fırıncıoğulları, Meltem Ahras Nural, İmren Aştah ve Özlem Ataş oldu.
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Samandağ’a bağlı 42 mahalleye ait sınırları belirleyen haritalar da oybirliği ile kabul edildi. Belediye’nin, Çöğürlü Mahallesi’nde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ruhsatlı taş ocağının ruhsat süresi bitimine kadar, ruhsat bitiminden sonra ruhsatın yenilenmesi halinde toplam 3 yıl süre ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na istinaden kiraya verilmesi için Encümen’e ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanı’na yetki verilmesi maddesi de görüşüldü ve oybirliğiyle kabul edildi. Samandağ Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında, ayrıca, ekonomik ömrünü doldurmuş 2 adet greyder ve 1 yükleyicinin takası veya satışı, 1 adet loder, 1 damperli kamyon ve 1 yükleyicinin satın alımı oybirliğiyle ile kabul edildi. Samandağ Belediye Meclisi, bundan sonraki toplantısını 2 Mayıs tarihinde Kuşalanı binasında yapacak. -Gökay Gökdemir-

(Visited 2 times, 1 visits today)