Samandağ Belediyesi 18 araç satın aldı

Samandağ Belediyesi 18 araç satın aldı

Samandağ Belediyesi, araç filosunu 18 yeni araçla takviye etti. Samandağ Belediyesi araç filosuna; 4 adet çift kabin kamyonet, 2 adet binek tip kamyonet, 1 adet kazıcı yükleyici, 1 adet sepetli vinç, 1 adet dal öğütme makinesi, 1 adet damper tip kamyon, 1 adet pat pat, 1 adet makam aracı, 6 adet motorsiklet ve 1 adet açık tip çekici dorse olmak üzere toplam 18 yeni araç katıldı.
Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Göreve geldiğimizde, belediye olarak çok ciddi anlamda araç ve ekipman eksiğimiz olduğunu tespit ettik ve bu eksikliğimizi giderme konusunda bir çalışma yaptık.
72 milyon borçlu devraldığımız bu belediyede, eksik olan ekipmanları almak kolay değil. Ancak, sıkı bir kemer sıkma politikası ile yaptığımız tasarruflar sayesinde, bu araçların tamamını belediyemize kazandırdık. Bu araçlarımızı belediyemize kazandırırken, hiçbir şekilde kredi kullanmadık, parsel satıp araç da almadık. Bu araçların tamamını, peşin para ile Samandağ Belediyesi’ne ve dolayısıyla halkımızın hizmetine kazandırdık.
Zabıta ekiplerimizin alana inecek motosikleti yoktu, Fen İşleri Müdürlüğü’nde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlarımızın alana inebilecek aracı yoktu. Bu eksikliklerimizin tamamını tespit ettik ve bu eksikliklerin giderilmesi için yeni araçları halkımızın hizmetine kazandırdık. Bizimle beraber mücadele eden, başta Belediye Meclis üyesi arkadaşlarım olmak üzere, bütün Belediye personeline, çalışmalarından ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu araçlarımızın, ilçemize ve belediyemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Biz, Samandağ halkına ne söz verdiysek, hepsini tek tek yerine getireceğiz. Ne yapıyorsak, Samandağ halkı için yapıyoruz. Halkımız ve ilçemiz, bunların hepsini hak ediyor. Her şey Samandağ için.” -Mehmet Durmaz-