Şiir-müzik dinletisi

Şiir-müzik dinletisi

Samandağ Belediyesi etkinliği “Çanakkale Zaferi” kutlaması

Samandağ Belediyesi’nce 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili şiir ve müzik dinletisi düzenlendi. 19 Mart Pazar saat 19.00’da Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonu’nda düzenlenen etkinlik, “Atatürk Gençliği” adlı kültür sanat topluluğunun sahnelediği şiir, müzik, skeçlerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin anlam ve önemi anlatıldı. Halka açık ve ücretsiz sahnelenen etkinliğe Samandağlılar yoğun ilgi gösterdi.
Etkinliğe katılan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, konuşmasında, “18 Mart, bizim varlık sebebimizdir. O mücadeleler verilmeseydi, o zaferler kazanılmasaydı, Cumhuriyetimiz olmayacaktı. Cumhuriyet ile yönetilmeyen ülkelerin, demokratik sistemle yönetilmeyen ülkelerin durumunu hepimiz yakından biliyoruz. Ülkemizi geriye götürmeyi hedefleyen bir anlayışa karşı mücadele ediyoruz. Bugünün de hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi. Etkinliğin sonunda sergilenen ve Çanakkale Zaferini anlatan tiyatro oyunu salonda bulunan seyircileri hüzünlendirdi.
Gözyaşlarıyla noktalanan oyunun sonunda, seyirciler, bu güzel etkinlikten dolayı Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür ettiler. -A. Halik Görün-

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)