Samandağ Belediyesi Kreş-Gündüz Bakımevi Yaptırdı, İsteyen Yararlanabilir.

Samandağ Belediyesi Kreş-Gündüz Bakımevi Yaptırdı, İsteyen Yararlanabilir.

Üst Ücret: 500 Tl, Düşük Ücretli de Ücretsiz de Var…
Samandağ Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nden yararlanacaklarla ilgili tarife belirlendi. Samandağ Belediye Meclisi, standart olan üst ücret tavanını aylık 500 TL şeklinde belirlerken, bazı kriterleri taşıyanlar için ücretler 375 TL ile 250 TL, yine özel durumları olanlar içinse hizmet ücretiz olacak.
Samandağ Belediyesi Şubat ayı olağan Meclis toplantısında, Samandağ Belediyesi tarafından Sutaşı Mahallesi’nde açılan Kreş ve Çocuk Gündüz Bakımevi ile ilgili Standart Ücret 500 TL, Belediye çalışanları için çocuk başına 250 TL, eşlerinin ikisi de kamu personeli olarak çalışıyorsa çocuk başına ücret 375 TL olarak belirlendi.
Samandağ Belediye Meclisi, Belediye başkanlık makamının onayıyla, bazı özel durumlarda, çocukların ‘Kreş ve Gündüz Bakımevi’ne ücretsiz ya da indirimli olarak yerleştirilmesi ile ilgili olarak da bir karar aldı. Oybirliği ile alınan kararlar, Kreş ve Gündüz Bakımevi’nden ücretsiz yararlanacaklar şunlar:
1. Ekonomik gücü yeterli olmayan ailelerin çocukları
2. Anne ve babası ölü olup, bir yakını tarafından bakılan çocuklar
3. Çalışmak zorunda olan ve boşanmış kişilerin çocukları
4. İki çocuğunu da Gündüz Bakımevine göndermek zorunda olan aileler
5. Kadın sığınma evinde bulunan kadınların çocukları
6. Cezaevlerinde bulunan mahkûmların çocukları
7. Şehit ve Gazi çocukları
Samandağ Belediyesi, Kreş ve Gündüz Bakımevi çalışmasıyla da ilçede bir ilki gerçekleştirdi. Oyun odaları, eğitsel amaçlı odalar, kütüphane, spor odası gibi pek çok bölüme ayrılan Bakımevi, merkez ilçe tarihinde bu alanda belediye tarafından yapılan ilk çalışma olarak beğeniyle karşılandı Büyük bir titizlikle yapılan Kreş ve Gündüz Bakımevi çalışmalarında sona gelindiği, Samandağ Belediyesi’nin oluşturduğu Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin kapılarını yakında çocuklara açacağı kaydedildi. -A. Halik Görün-