Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samandağ Belediyesi, Mileyha Kuş Cenneti’nde Çevre ve Doğa Duyarlılığını Artırıyor

Samandağ Belediyesi, ilçenin doğal

Samandağ Belediyesi, ilçenin doğal güzelliklerine sahip çıkma adına dünyanın en önemli kuş cennetlerinden biri olan Mileyha Kuş Cenneti’ni koruyarak farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirici ve uyarıcı tabelalar yerleştirdi.

Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay, geçtiğimiz günlerde Mileyha Bölgesi ile ilgili çalışmalara ağırlık vererek konunun uzmanları ve kuş gözlemcileri ile birlikte incelemelerde bulunmuştu. Mileyha Kuş Cennetinin korunması ve farkındalık oluşturmak amacıyla hızlıca bir eylem planı oluşturan Samandağ Belediyesi, Zabıta ekipleri tarafından rutin olarak yapılan denetimlere ek olarak çevreye uyarıcı tabelalar yerleştirdi.

Samandağ Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce Mileyha Sulan Alan’ında canlı çeşitliliğini korumak, Kuş Cennetimize sahip çıkmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla uyarıcı levhalarımızı yerleştirdik. Ayrıca Zabıta ekiplerimizce, yaban hayatın son sığınağı olan Mileyha Sulak Alan’ında rutin denetimlerimiz devam ediyor. Samandağ’ın doğal güzelliklerine hep birlikte sahip çıkacak, Mileyha Bölgesinin ilçemizin turizmine katkı sunacak doğal bir tabiat parkına dönüşmesi için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” – İlyas Yiğit-