Samandağ Belediyesi, parsel satışı iddialarına cevap verdi:

Samandağ Belediyesi, parsel satışı iddialarına cevap verdi:

Geçmiş Borçtan Haczedilen Yer, İcra Kanalıyla Satıldı…

Sosyal medyada, Samandağ Belediyesi’nin parsel satışı yaptığı şeklindeki haberlerin doğru olmadığı bildirildi. Samandağ Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
“Son günlerde bazı şahıslarca, maksatlı ve kötü niyetle, kamuoyunu yalan yanlış bilgilerle yanıltmaya çalışarak, Belediye tarafından parsel satışı yapıldığı yönünde haberler yayınlanmıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte, kasıtlı ve kötü niyetle yapıldığı açıktır. Yapılan haberlere istinaden, kamuoyuna açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.
Samandağ Belediyesi’nden alacaklı şirket tarafından 28.02.2019 tarihinde icra takibi başlatılmıştır. Söz konusu icra takibinde, Samandağ İcra Dairesi’nin 2019\147 esas sayılı icra dosyasında, Zeytunlu Mahallesi 104 ada 1 parsel sayılı taşınmaz Samandağ İcra Müdürlüğü tarafından satılmıştır. Söz konusu borcun kaynağı bir önceki yönetim döneminde olup, satış kararı da bir önceki yönetim döneminde alınmıştır. Bu satıştan elde edilen gelir, belediyemizin kasasına girmemiş, alacaklı şirkete alacağı karşılığında İcra Müdürlüğü tarafından ödenmiştir. Yönetimi devraldığımız tarih itibariyle, icra dosyası ve satış kararı kesinleşmiş olup, yaptığımız itirazlar İcra Müdürlüğü tarafından red edilmiştir. Hal böyleyken, sebebi olmadığımız borçtan ve yapmadığımız satıştan bizi sorumlu tutmaya çalışan ve buradan siyasi rant elde etmeye çalışanları kamuoyunun takdirine sunar, bu tür haberlere itibar edilmemesini, kamuoyunu yanıltma amaçlı kasıtlı bir şekilde ve sürekli yalan haber yapan bu malum şahısların kamuoyu tarafından tanınmasını, şeffaf belediyecilik, halkçı belediyecilik iddiamızla ilçemize hizmet etmeye devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)