Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samandağ Belediyesi Projesi Ödül Aldı

Samandağ Belediye Başkanı Refik

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz: “Bu ödülü, emekçi kadınlarımıza armağan ediyoruz.”

Samandağ Belediyesi bünyesinde oluşturulan “Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi” Projesi, 389 proje ve 13 ayrı kategoride yapılan yarışmada birincilik ödülüne layık görüldü.
Bu sene ilki düzenlenen Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri, SODEV (Sosyal Demokrasi Vakfı) ve merkezi İsveç’te bulunan Olof Palme International Center işbirliğiyle, yerel yönetimlerde kadınlara öncelik veren, sosyal hayatta kadınlar için uygulanan başarılı proje örneklerinin kamuoyuna ve politika yapıcılara duyurulması amacıyla veriliyor.
Türkiye’nin sosyal demokrat belediyelerinin kentsel hizmetlerinde, toplumsal cinsiyet eşitliği ve özgürlük ilişkisinden hareketle, kadınların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda sunmuş oldukları projelerin ödüllendirildiği yarışmada, 389 proje, 13 ayrı kategoride yarıştı. Samandağ Belediyesi, Kooperatifçilik dalında, “Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi” Projesi’yle, ilçe belediyeleri arasında birincilik ödülüne layık görüldü. Birincilik ödülü, 3 Aralık Pazartesi günü, İstanbul Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a verildi.
Başkan Eryılmaz, “Bu ödülü, emekçi kadınlarımıza armağan ediyoruz” dedi.
-Mutlu Yanık-