Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samandağ Belediyesi sokak hayvanları için adım atıyor

Samandağ Belediyesi, şehirdeki sokak

Samandağ Belediyesi, şehirdeki sokak hayvanlarının yaşam kalitesini yükseltmek ve çevresel sürdürülebilirliği artırmak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Emrah Karaçay önderliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında, hayvansever derneklerle iş birliği içinde çeşitli projeler hayata geçiriliyor.
Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay konuyla ilgili şunları belirtti: “Ekibimizle birlikte şehrimizi daha yaşanabilir hale getirme sözü vererek göreve geldik. Sokak hayvanlarının refahı için acil çözümler üretiyoruz. Yerel hayvansever derneklerle güç birliği yaparak, hayvan barınağının koşullarını iyileştirdik ve rehabilitasyon merkezlerini güçlendirdik.”
Samandağ Belediyesi’nin Engelli Patiler, Empati Kur ve Notpfote Animal Rescue e.V Dernekleri ile başlattığı ortak projeler kapsamında, 500 köpeğin kısırlaştırılmasını hedefleyen bir kampanya da devreye alındı. Bu süreçte kısırlaştırılan köpeklerin sağlık kontrolleri ve özellikle kuduz aşıları da yapılarak bulaşıcı hastalıkların önlenmesine katkı sağlanıyor.


Ayrıca, Samandağ Belediyesi tarafından oluşturulan Whatsapp ihbar hattı (05530438990) ile vatandaşlar, sokak hayvanlarıyla ilgili acil durumları bildirebilecekler. Başkan Karaçay, “Halkımızın duyarlılığı ve desteğiyle, hayvanların refahını artırmak için şiddetten uzak yöntemlerle süreci yönetiyoruz” dedi.
Samandağ Belediyesi ayrıca, şehir genelinde görülen köpek salımı vakalarına karşı da vatandaşlardan destek bekliyor. Herhangi bir şüpheli durumda 112 ihbar hattı aracılığıyla yetkililere bildirimde bulunulması çağrısında bulunuldu.
Başkan Karaçay, “Bizler için hem insanlar hem de hayvanların güvenliği büyük önem taşıyor. Kısırlaştırma ve diğer koruyucu önlemlerle sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirerek, toplumsal huzuru artırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. – Yusuf Cemil Karaçay-