Samandağ Belediyesi yetkilileri rahatsız

Samandağ Belediyesi yetkilileri rahatsız

Oyun Parklarına Zarar Veriliyor

Salıncaklar sökülüp alınıyor!

Samandağ’da, ilçe belediyesinin yaptırdığı çocuk parkı ile oyun alanlarına zarar verildiği bildirildi. Samandağ Belediyesi yetkilileri, durumdan rahatsız olduklarını bildirdi.

Samandağ Belediyesi açıklamasında, “Bu parklar, oyun grupları, halkımız için yapılmıştır. Maalesef bugün, halkımızın ortak malı olan parklarımızda, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından parklarımızdaki oyun gruplarına yine zarar verilmiş, salıncaklar çalınmıştır. Deniz Mahallesi Hz. Hızır Parkı, Yeni Mahalle Yağmur ve Gökhan Çobancı Parkı ve Mızraklı Mahallesi’nde bulunan parktaki salıncak ve oyun grupları sökülerek zarar verilmiştir. Parklar ve ağaçlandırmalar gibi hizmetler kalıcı hizmetlerdir. Bu hizmetlere zarar verenler, sadece belediyenin değil, bütün halkın malına zarar vermektedirler.

Bizler, kırılan ve onarım ihtiyacı olan oyun gruplarımızı onarıyor, yenilenmesi gerekenleri de yeniliyoruz. Ancak, halkımızın ortak malı olan bu parklarımızın bu şekilde tahrip edilmesi, kabul edilebilecek bir davranış değildir.

Daha önce de parklarımızda ektiğimiz ağaçlarımız ve yerleştirdiğimiz banklar kırılmış, çöp bidonları tahrip edilmişti. Bu çirkin saldırıları yapan kötü niyetli şahıs veya şahısları kınıyoruz. Belediyenin, ilçedeki bütün parkların başına gece gündüz bir bekçi dikme gibi bir durumu söz konusu değildir. Bu anlamda, vatandaşlarımızın kendi parklarına, kendi değerlerine sahip çıkmaları konusunda daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz.”-Cemil Yıldız-