Samandağ Belediyesi’nden ısrarlı girişim

Samandağ Belediyesi’nden ısrarlı girişim

İpek böcekçiliği canlandırılacak

İlk etapta 30 bayan kursiyer alındı

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir’in Mağaracık Mahallesi’nde başlattığı, unutulmaya yüz tutmuş olan ipek böcekçiliği yetiştiriciliği ile ipek dokumacılığını canlandırma çalışmaları devam ediyor.
İpek böcekçiliği yetiştiriciliği ve ipek dokumacılığı eğitiminin ikinci etap mülakatları, Samandağ Belediye hizmet binası toplantı salonunda; Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özçelik ve İŞ-KUR Müdürlüğü tarafından gelen İş ve Meslek Danışmanı Serdal Sapan tarafından gerçekleşti.
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, mülakata gelen vatandaşlara yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:
“Bu çalışma, unutulmaya yüz tutmuş bir mesleği tekrardan hayata kazandırmaya ve özellikle de kadınlarımızın kendi istihdamlarını sağlamaya yöneliktir. Biz, belediye olarak sınırlı istihdam olanaklarımız olduğundan dolayı, sizlerin kendi istihdamınıza olanak sağlamak ve sizlerin yolunu açmak adına çalışmalar yapıyoruz. Olanaklarımız çerçevesinde sizlere her türlü desteği sunacağımıza emin olabilirsiniz.”
Eğitimin toplam süresi 6 ay, 142 fiili gün ve 1136 saat olarak belirlendi. Mülakatlar sonucunda eğitime toplam 30 kursiyer alındı. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)