Samandağ Belediyesi’nin…

Samandağ Belediyesi’nin…

Deniz-Çevlik arası Atatürk Sahil Parkı Proje İhalesi sonuçlandı
Koçak elektrik mühendislik kazandı

Samandağ Belediyesi’nin Deniz-Çevlik arasında yapılacak olan ve ilçenin prestijini yükseltmesi amaçlanan Atatürk Sahil Park’ı Projesi’nin ihalesi sonuçlandı. İhale, 8 Şubat Pazartesi günü yapılmıştı. İhale değerlendirmeleri önceki gün sonuçlandı ve ihaleyi, Antakya’da faaliyet gösteren, Şekip Koçak’a ait Koçak Elektrik Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt İmalat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirket kazandı.
8 Şubat Pazartesi günü saat 11:00’de gerçekleşen ihaleye 5 şirket katıldı Elektronik eksiltmeli şekilde devam eden ve 12 Şubat Cuma günü saat 10:00’da başlayan ihale, 35’şer dakikalık aralıklar ile 5 tur üzerinden gerçekleşti. Belgelerin incelenmesinin ardından, ihale, elektronik eksiltme ile devam etti. Elektronik eksiltmenin gerçekleşmesi ile son tekliflerin değerlendirilmesi sonucunda, 7 Milyon 749 Bin 550 TL telif eden Koçak Elektrik Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt İmalat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirket’i ihaleyi kazandı.
16 Şubat Salı günü, Samandağ Belediyesi İhale Komisyonu kararı, ihale yetkilisi tarafından onaylandı. Yasal itiraz süresi olan 10 günlük sürenin ardından şirket ile sözleşme imzalanarak, çalışmalara en kısa sürede başlanması bekleniyor.
-VİZYON PROJE-
Samandağ Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olduğu ifade edilen ve büyük emek harcanarak hazırlanan Deniz- Çevlik arası Parklar ve Rekreasyon alanları Peyzaj Projesi’nin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı.
Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Samandağ’ın turizm potansiyelini harekete geçirecek proje ile ilgili yoğun bir çalışma sarf ettiklerini ve Samandağ’ın kurtuluşunun turizm olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Samandağ, bir turizm ilçesi. Samandağ, turizmden hak ettiği payı almak zorunda. Daha önce de ifade ettiğim gibi, Samandağ’ın kurtuluşu turizmdedir. Ne pahasına olursa olsun, bu projeyi hayata geçireceğiz. Bunun dışında hazırlamış olduğumuz 22 tane projemiz var. 22 projemizin tamamını hayat geçirmek istiyoruz.” -Cemil Yıldız-