Samandağ Devlet Hastanesinde görev devir teslimi

Samandağ Devlet Hastanesinde görev devir teslimi

Yeni Başhekim Dr. Günal, Kendisini Bu Göreve Atayanlara Teşekkür Etti

Samandağ ilçesi Kuşalanı Mahallesi’nde yaklaşık 2 aydır hizmette olan Devlet Hastanesi’nde yönetim değişikliği yaşandı. Yeni Başhekim Dr. Züheyir Günal, görevi devraldı ve bir teşekkür mesajı yayınladı.

Günal’ın mesajı şöyle:

“Yeni dönemde ben ve değerli yönetici arkadaşlarımla, hastanemiz ve değerli halkımıza hizmet verecek olmaktan onur duyuyoruz. Beni bu göreve layık gören, atanmam içim takdir buyuran Cumhurbaşkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanım Sayın Prof. Dr. Fahrettin Koca’ya, hastanemizin kuruluş aşamasından bu yana olağan üstü desteklerini gördüğümüz Milletvekilim Sayın Doç. Dr. Hüseyin Yayman’a, Valim Sayın Rahmi Doğan’a, Hatay İl Sağlık Müdürüm Sayın Dr. Mustafa Hambolat’a, Kaymakamım Sayın Murat Kütük’e, yüce devletimin tüm kademelerine ve adlarını şuan saygıyla andığım, bu hususta emeği geçen tüm değerli dostlarıma en derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Yönetim anlayışımız; anayasamız, evrensel hukuk ilkeleri, insan çalışma temel hak ve özgürlükleri esas alınarak, hakkaniyet, eşitlik, ve adalet kavramlarına yüksek bir sadakatle bağlı kalınarak gerçekleştirilecektir. Hizmet ve yönetimde disipliner bir anlayışın başarının temel unsuru olduğuna inanarak, herkesin görev sorumluluk ve bilinci içerisinde hareket etmesi gerekmektedir. Hizmeti alan halkımız ile tüm sağlık çalışanlarının arasındaki hak ve saygı sınırının korunması ve sempatik bağların kurulması amacıyla hekim, hemşire ve yardımcı personel kadromuzla sahada sağlık taramaları, bilgilendirmeler, konferanslar yapılarak, hastanemize duyulan güven tesis edilecek ve azami seviyeye çıkarılması hedeflenecektir.

Yüce devletimizin sağladığı tüm bu imkanların halkımızla buluşmasının önü açılarak, gönül bağının güçlendirilmesi hedeflenecektir. Bu gerekçelerle, yeni dönemin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bize bu imkanları sunan Yüce devletimize Allah zeval vermesin, yolumuzu açık etsin.”

-Haber/Cemil Yıldız-