Samandağ festivali

Samandağ festivali

Samandağ Belediyesi, ünlü isimleri Samandağ’da buluşturuyor…
Kültür, sanat, müzik zenginliği yaşanması beklenen Samandağ Festivali, 12-14 Mart’ta.
Samandağ, İlçe Belediyesi ev sahipliğinde, önümüzdeki ayın ortasında kültür, sanat, müzik ve sosyal aktivitelerle hareketlilik kazanacak. Bu konuda alınan bilgiye göre, Samandağ Belediyesi, Başkan Mithat Nehir’in girişimiyle ilçede ulusal statüde bir festival düzenleme kararı aldı. Festival’in ilki, 12-14 Mart tarihlerinde yapılacak.
Moda, akademi ve müzik dünyasından ünlü isimlerin Samandağ’da buluşacağı ve ulusal çapta gerçekleşecek olan 1. Ulusal Samandağ Belediyesi Festivali’nin programı da belli oldu.
Festival programından bazı etkinlikler şöyle sıralandı:
12 Mart’ta: Deniz Mahallesi Hızır Parkı’nda Zakkum Müzik Grubu Konseri, saat 17.30’da.
14 Mart’ta: Kardeş Türküler Müzik Grubu Konseri, saat 17.30’da.
İpek Baharı Festivali kapsamında gerçekleştirileceği belirtilen 12-13-14 Mart tarihlerindeki 1.Ulusal Samandağ Belediyesi İpek Baharı Festivali’nin (Haririt Adar) onur konuğu ise ünlü Modacı Bahar Korçan ve ünlü Moda Tasarımcısı Hüseyin Küçük olacak.
Samandağ Belediyesi ve Samandağ Kadın Dayanışma Derneği işbirliğiyle düzenlenecek olan 1.Ulusal Samandağ Belediyesi İpek Baharı Festivali’nin; Elvan Kavruk Adanır, Havva Halaçeli, Hürrem Sinem Şanlı, Öznur Aydın, Hatice Tozun, Esra Kavcı Özdemir, Jovita Sakalauskaite Kurnaz, Sultan Acar ve Moda Tasarımcısı Hüseyin Küçük ve Onur Konuğu Modacı Bahar Korçan olacağı, Hatay ve Türkiye’nin pek çok ilinden katılımcılara ev sahipliği yapacağı bildirildi.
Festival programından özetler şöyle:
12 Mart Pazar günü saat 13.30; Buluşma (Anadolu Palace Önü) ve Hz.Hızır Türbesi çevresi gezisi. 14.00; Açılış (Hızır parkı ), açılış konuşmaları ve video gösterimleri… 14.30’da; Yöresel Folklor… 15.00’te; Slayt Sunum…
15.30’da; Moda Tasarımcısı Hüseyin Küçük sunumu (Hüseyin Küçük Süveydiye İpeği Özel Sunumu), Sütlaç Dağıtımı, Haririt Adar ve Zakkum Konseri.
13 Mart Pazartesi saat 10.00’da buluşma ve İpek Köyü’ne Ziyaret (Kahve İkramı)… 11.00’de Titus Tüneli ve Beşikli Mağara gezisi… 12.30’de Öğle Yemeği (Öğretmenevi)…
13.30’da, Vakıflı ve Hıdırbey ziyareti…
15.30’da Hızır Parkı’na dönüş…
14 Mart Salı 10.00’da buluşma (Hızır Parkı ), St Simon Manastırı Doğa Yürüyüşü… 12.30’de öğle yemeği… 13.30’da Hızır Parkı’na dönüş… 17.30’da Kardeş Türküler Konseri.
-Cemil Yıldız-

(Visited 5 times, 1 visits today)