Samandağ Kitap Günleri Sona Erdi

Samandağ Kitap Günleri Sona Erdi

Eryılmaz: 30 Yazar-Şairin katıldığı Kitap Günlerinde 13 etkinlik gerçekleşti

Samandağ Belediyesi’nin, bu yıl ikinci kez düzenlediği Kitap Günleri etkinliği sona erdi. Ev sahibi İlçe Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Samandağ Kitap Fuarı son gününde; İlahiyatçı Yazar R. İhsan Eliaçık, Gazeteci Yazar Fatih Yaşlı, Yazar Hamide Rencüzoğulları ve Gazeteci Yazar Ömer Ödemiş ile bir araya geldi. Hz. Hızır Parkı’nda gerçekleştirilen ve 17-26 Eylül tarihleri arasında 9 gün süren Kitap Fuarı’nda, vatandaşlar birbirinden değerli yazar ve konuşmacılar ile bir araya gelme fırsatı yakaladı.
Samandağ Belediyesi’nden yapılan Kitap Fuarı değerlendirmesinde şöyle denildi:
“30 yazar ve konuşmacının katılımıyla 13 etkinliğin gerçekleştirildiği Kitap Fuarı, Samandağ ve çevre ilçelerden yoğun ilgi gördü. Fuarda gerçekleştirilen panel, söyleşi, imza günü, şiir ve müzik dinletisinden oluşan etkinliklerde, yazarlar okurlarıyla bir araya geldi.”
Fuarın kapanış gününde bir açıklama yapan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, yazarların ve şairlerin Samandağ’dan eksik olmadığı bir ortam yaratmak istediklerinin altını çizerek şunları söyledi:
“Dokuz gün süren, 30 yazar ve şairin katıldığı, 13 tane etkinliğimizin gerçekleştiği Kitap Fuarı önceki gün itibariyle sona erdi.
İkincisini düzenlediğimiz kitap fuarımıza bayağı bir ilgi oldu. Yazarlarımızı, şairlerimizi ve kitapları vatandaşlarımızla buluşturmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Özellikle gençlerin katılımı ve anne-babaların çocuklarını alarak burada bu havayı solumaları bizim için büyük bir kazanımdır. İnternet çağında olmamızdan kaynaklı, çocuklarımız sürekli internette zaman geçiriyorlar. Çocuklarımızın internetten biraz başını kaldırarak, kitapları ve kitapların eşsiz dünyasını tanımaları açısından önemli olduğunu düşünüyorum.
Biz, Samandağ’ı bir kültür merkezi yapmak istiyoruz. Yazarlarımızın, şairlerimizin Samandağ’dan eksik olmadığı bir ortam yaratmak istiyoruz. Bunu da başaracağımıza yürekten inanıyorum.
Fuarımıza katılan bütün yazar, şair arkadaşlarımıza, yayınevi temsilcilerine ve bu fuarın düzenlenmesinde emeği olan bütün belediye personelimize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl bunu daha da geliştirerek, daha çok yazarımızın, şairimizin ve yayın evinin katılacağı bir fuar düzenlemek istiyoruz. Tekrardan; katılan, destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” -Duygu Ertaş-