Samandağ lisesi mezunları buluşması:

Samandağ lisesi mezunları buluşması:

17-23 Mayıs

Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi 1.Bahar Şenliği, Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve sponsorların destekleriyle 17 Mayıs-23 Mayıs tarihleri arasında çeşitli ekinliklerle gerçekleştirilecek.
Samandağ Atatürk Lisesi Müdürü Enver Canpolat, etkinliklerle ilgili şu bilgileri verdi:
“Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi, tarihsel başarısını şenliklerle de taçlandırıyor. Akademik başarısını, son dönemlerde Samandağ’ı aşarak Hatay çapında kanıtlayan Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi, hazırladığı bahar şenliği ile de klasik okul kabuğunu kırmaya başarmıştır.
Çok daha profesyonel başarılara imza atmanın gerekliliğinden hareketle, öğrencilerdeki dimağı da ekleyerek Samandağ’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Öğrencilerin güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmek, yeni ilgi alanları oluşturmak, öğrencilerin bu ilgi alanları doğrultusunda yeni beceriler kazanmalarını sağlamak amacı ile profesyonel düzeyde bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönelmişlerdir. Özellikle öğrencilerin sanatsal yönünü geliştirmek amacıyla müzik, şiir dinletisi ve resim sergileri hazırlanmıştır. Ayrıca öğrencilere örnek teşkil edecek ve öğrencilerin motivasyonunu arttıracak çalışmalara da imza atarak Samandağ’da bir ilk gerçekleşecektir.
Bu çalışma kapsamında mezunlar davet edilerek, öğrencilerin yaşanılan deneyimlerden faydalanmaları sağlanacaktır. Dolayısıyla, eski mezunlar da yıllar sonra hatırlanmanın verdiği mutluluğu his edeceklerdir. ‘Çağımızda Eğitim Sistemi’ ve ‘Sanatta Resmin Yeri’ konulu söyleşilerde, öğrenci ve velilerimize kültürel anlamda farklı bir bakış açısı sunmak amaçlanmıştır.
Bütün dönemlerin en önemli ihtiyaçlarından biri de bilimsel çalışmalardır. Bu kapsamda ODTÜ’de önemli çalışmaların yapıldığı bilinen bir gerçektir. ODTÜ’lü öğrencilerin katkılarıyla, astronomiye ilgi duyan gençlerimize ‘gece gökyüzü gözlemi’ yaptırılarak motivasyonlarının arttırılması amaçlanmıştır. Müziğin ruhumuzu beslediği gerçeğinden de yola çıkarak, öğrencilerimize, şenliğin sonunda ‘Düş Sahnesi’ ve ‘Melis Kar’la müzik ziyafeti verilecektir.
Bu anlamda, destek olan Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’e, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e, İlçe Milli eğitim Müdürü Hilmi Kapo’ya ve desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.” -Gökay Gökdemir-

(Visited 8 times, 1 visits today)