Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samandağ Meclisi Kararları

Zabıtaya en yüksekten fazla

Zabıtaya en yüksekten fazla mesai, 46 sözleşmeliye memur kadrosundan ödeme…

Samandağ Belediye Meclisi, 2023 yılı ilk toplantısını yaptı ve bazı kararlar aldı.

Bu kararlardan bazıları şunlar:

-Belediyede görev yapan Zabıta personeline 2023 yılında ödenecek fazla mesai ücreti görüşülerek, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nun (K) cetvelinde belirtilen; Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri dışındaki Büyükşehirlerin belediye sınırları içerisindekiler için tespit edilecek brüt fazla mesai ücretinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

-Belediyede, 5393 sayılı Belediye Kanunu 49. Maddesi’nin 3. Fıkrası gereğince 2023 yılında çalıştırılacak 9 Mühendis, 8 Tekniker, 6 Eğitmen, 1 Psikolog, 2 Mimar, 1 Grafiker, 2 Peyzaj Mimarı, 4 Şehir Plancısı, 1 Sosyolog, 1 Sosyal Çalışmacı, 4 Çözümletici, 4 Programcı, 1 Teknisyen, 1 Veteriner Hekim ve 1 Avukat olmak üzere toplam 46 personelin “Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel” olmak üzere çalıştırılmaları ve ücretlerinin de memurlara ödenen net tutar üzerinden ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.

– Hesap iş ve işlemleri ile ilgili Denetim Komisyonu’na Pelin Ray, Atiye Sönmez Erdoğdu, Yusuf Karaçay, Yahya Onur Berber ve Sinem Kayıkçı seçildi.

-Hukuk Komisyon üyeliğine Cem Tamimi oybirliği ile seçildi.

-2023 yılında Belediye Meclisi’nin tatil yapacağı ayın Ağustos ayı olması oybirliği ile kabul edildi.

-Belediye Meclisinin Şubat ayında yapacağı olağan Meclis toplantısının, 3 Şubat 2022 Cuma günü saat 15:00’da, Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yapılması oybirliği ile kabul edildi. -Haber/Mutlu Yanık-