Samandağ sahili kirli!

Samandağ sahili kirli!

Suriye’den Gelen Petrol Kalıntıları, Samandağ Sahili İle Deniz Suyunu Kirletti, Yüzmek Tehlikeli…

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Hatay’da 20 deniz sahili noktasından numuneler aldı, tahlil ettirdi. Her yer temiz, Samandağ Deniz ile Çevlik deniz suyu ve Dörtyol-Öğme-İş Sitesi deniz suyu kirli çıktı.

Hatay’da, deniz sahillerinden alınan su numuneleri ile ilgili son analizde, Samandağ denizi ile Çevlik yanı sıra Dörtyol Öğme İş Sitesi deniz suyu kirli çıktı. Buralarda yüzmenin sağlık açısından sakıncalı olabileceği belirtildi. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, ilçelerdeki Müdürlükler kanalıyla, Hatay’ın 20 sahil noktasından deniz suyu numuneleri aldı ve Halk Sağlığı Laboratuvarında analiz ettirdi. Sonuç, Samandağ denizi ile Çevlik bölgesindeki deniz suyu kirli çıkarken, diğer 15 deniz sahilinden 14’ü temiz, Dörtyol-Öğme İş Sitesi deniz sahili suyu ise kirli çıktı.
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün ilimiz deniz sahillerinde yaptırdığı su numuneleri tahlili sonuçlarına göre, Samandağ denizindeki Türbe halk plajı, Altınkoy ile Çevlik Almina, Akdeniz Gazinosu karşısı ve Dörtyol Öğme İş Sitesi önünde deniz suyu kirli çıktı. Diğer 14 noktada ise deniz suları temiz çıktı.
Arsuz Halk Plajı İyi
Gülcıhan Halk Plajı İyi
Isos Dinlenme Tesisleri İyi
Karaağaç Halk Plajı İyi
Kıyıkent Sitesi İyi
Maliye Kampı İyi
Özel İdare Kampı İyi
Yalıkent Sitesi İyi
Dörttaş Tatil Sitesi İyi
Öğme-İs Tatil Sitesi Orta
Seçil Tatil Sitesi İyi
Yeniyurt Halk Plajı İyi
Yesilköy İzci Kampı İyi
Erzin Burnaz Plajı İyi
Payas Belediye Plajı İyi
Altınkoy Tatil Köyü Orta
Belediye Plaj Orta
Çevlik Akdeniz Gazn. karşısı Orta
Motel Almina karşısı Orta
Ziyaret karşısı Orta -Cemil Yıldız-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)