Samandağ’a Spor Kompleksi ve Mesire Yeri

Samandağ’a Spor Kompleksi ve  Mesire Yeri

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Samandağ’da, mülkiyetindeki 28 dönümlük alanı İlçe Belediyesine bağışladı.

Samandağ Belediyesi, ilçenin vizyonuna renk katacak büyük bir projeyi gerçekleştirmek üzere adım attı. Belediye, ilçede Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mülkiyetindeki 28 dönümlük alanı bağış olarak aldı. Başkan Refik Eryılmaz, “Projemize en kısa zamanda start verecek, vatandaşlarımıza güzel bir mesire alanı ve park kazandırmış olacağız. Şimdiden, tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” açıklaması yaptı.
Samandağ Belediyesi, vatandaşların sosyal ve kültürel aktivitelerini yapabilecekleri ve aileleri ile hoşça vakit geçirebilecekleri alanlarla ilgili proje üretme çabalarından olumlu sonuç alırken, ilçeye renk katacak “Çiğdede Mahallesi Spor Kompleksi ve Mesire Alanı Projesi” için, mülkiyeti Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait 28 dönümlük arazinin Samandağ Belediyesi’ne tahsisi de yapıldı. 28.000 m2’lik alanda hayata geçirilecek olan spor kompleksinde; mesire alanları, çocuk oyun alanı, amfi tiyatro ve süs havuzu yer alacak. Kısa zamanda hayata geçirilmesi beklenen projenin, Samandağ’ın turizm potansiyelini harekete geçireceği tahmin ediliyor.
Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şensöz ve Samandağ Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oğuzhan Sudan, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ı proje ile ilgili ziyaret etti. İl ve İlçe Müdürlerine yönelik proje sunumunun da yapıldığı ziyaret esnasında, olası çalışmaya dair paylaşılanlar büyük beğeni topladı.
Ziyareti değerlendiren Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, şunları söyledi:
“Mülkiyeti Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait olan, ‘Park, Rekreasyon ve Spor Alanı’ olarak projelendirdiğimiz 28 dönümlük arazinin belediyemize tahsisi için daha önce görüşmeler yaptığımız Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şensöz ile Samandağ Gençlik ve Spor Müdürü Oğuzhan Sudan’a, yapacağımız projenin sunumunu gerçekleştirdik. Projeyi çok beğenerek, her konuda destek olacaklarını ifade eden ve tahsis talebimize olumlu yanıt veren İl Gençlik ve Spor Müdürümüz ve İlçe Müdürümüze nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Projemize en kısa zamanda start verecek, vatandaşlarımıza güzel bir mesire alanı ve park kazandırmış olacağız. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” -Cemil Yıldız-