Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,73 / Satış: 9,77
€ EURO → Alış: 11,32 / Satış: 11,37

Samandağ’da 90 Girişimciye Sertifika

Samandağ’da 90 Girişimciye  Sertifika
  • 04.05.2018
  • 1.209 kez okundu

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nda kursu tamamlayan kursiyerlerin belgeleri düzenlenen bir törenle verildi.

Samandağ Belediyesi-KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nu tamamlayan kursiyerlerin belgeleri dağıtıldı. Ocak, Şubat ve Mart aylarında 30 kişilik gruplar halinde 4’er gün ve 32’şer saat süren eğitimin sonunda 90 kursiyer girişimcilik belgelerini aldı.
Samandağ Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen törene Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Kobi Uzmanı ve Eğitmen Tansel Öter ve girişimciler katıldı.
KOSGEB İl Müdürü Hayrettin Çevik, eğitim süreçleri, KOSGEB destekleri ile ilgili bilgiler vererek, girişimci adaylarının sorularını cevaplandırdı.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de şu konuşmayı yaptı:
“Hatay genelinde en çok sayıda eğitim veren ilçe belediyesiyiz. Samandağ, gelişen ve büyüyen bir kenttir. Bu anlamda artan ihtiyaçlara karşılık verebilmek için, iş açmak isteyen girişimcilere fırsat yaratmak için bu çalışmaları destekliyoruz. Samandağlı girişimcileri desteklemek amacıyla 1000 civarında vatandaşımıza eğitim verdik. Belge almalarını sağladık. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerimize bu yıl KOSGEB ile Ocak, Şubat, Mart aylarında devam ettik. Her biri 4 gün süren kurslarımız 32 saat sürerken, kurslara katılan 90 kursiyerimiz de eğitimleri başarı ile tamamladı. Bu programın gerçekleştirilmesinde emek veren KOSGEB İl Müdürlüğü’ne, eğitimleri gerçekleştiren Eğitim Uzmanı Tansel Öter’e teşekkür ediyorum. Sertifika almaya hak kazanan değerli hemşerilerimi gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ